22 червня. У Сумах вшанували пам’ять жертв Великої Вітчизняної війни

загрузка...

У Сумах вшановували пам`ять жертв війни в Україні. До Меморіалу вічної слави люди принесли квіти. Згадували про полеглих у війні родичів та близьких.

За пів години до початку заходу поблизу Меморіалу почали збиратися люди. Майже всі вони пенсіонери. Серед них і Лідія Білоус. Жінка приходить сюди, бо не знає, де могила її батька.

"Загинув, ми жодної звістки не отримали" - у Сумах вшановували жертв Другої світової війни

«У мене загинув батько, він до війни був директором школи у селі в Черкаській області. І як тільки почалася війна, його викликали до сільради. Сказали вивезти свої сім’ї. Дали батьку дві шкапи такі, бо кращих на фронт забрали. Вони нас довезли до родичів у Кияницю, там у нас дядько жив. А ті коні доправили нас і здохли, як вони тільки нас довезли. А батько відразу пішов до Сумського райвійськкомату, щоб його кудись зарахували. І загинув. Ми жодної звістки від нього не отримали», — згадує пані Лідія.

"Загинув, ми жодної звістки не отримали" - у Сумах вшановували жертв Другої світової війни

«Два з половиною роки було мені, як розпочалася ця війна. Так що вона по мені прокотилася і туди, й назад. І загинув мій батько», — розповів Василь Писанка. Він має статус дитини війни.

Читати також: У Сумах трапився новий випадок загибелі людей на воді

У 2020 році у Сумах мешкало 62 учасники бойових дій у Другій світовій війні, нині їх на 24 людини менше.

"Загинув, ми жодної звістки не отримали" - у Сумах вшановували жертв Другої світової війни

«На сьогодні у нас у місті мешкає 38 ветеранів війни, це учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь у бойових діях У Другій світовій війні. Також у нас 900 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 1000 учасників війни, 13 600 – це ветерани праці, це діти війни», — розповіла директорка міського департаменту соцзахисту Тетяна Масік.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *