3 роки після вибухів на Металургів та Лушпи у Сумах: чи допомогли мешканцям?

Події, які викликали потужний резонанс, трапились на Сумщині 3 роки тому. Чи виконала сумська влада обіцянки, які давала мешканцям зруйнованих будинків, дізнавались журналісти sts.sumy.

Взимку 2017 року на вулиці Металургів у квартирі на 7 поверсі стався вибух, внаслідок якого загинула жінка,  четверо людей постраждали. Міська влада пообіцяла відновити квартири мешканцям, але не дотримала свого слова.

“Нам нічого не зробили. Ми – два пенсіонери. Кухню робив чоловік своїми силами. Дві кімнати на іншу сторону взагалі розвалені,” – ділиться Світлана, яка мешкає на вул. Металургів, 24.

Жінка розповідає, що їх квартира стала «опорною» під час відновлення будинку. Через кухню її квартири подавали пісок і інші матеріали, посеред кімнати стояв бетонозмішувач.

Мешканці більше ніж 20 квартир залишились без житла. Їх розселяли у готелі, а з часом до інших квартир у місті. Вони змогли повернутись до власних осель лише за кілька місяців. Тоді на відновлення квартир у цьому будинку з міського бюджету виділили 5,5 мільйонів гривень. Роботи тривали близько 9 місяців.

А вже за тиждень після цієї події на Металургів сталась друга надзвичайна подія – вибух газу у квартирі на проспекті Лушпи. Найбільш постраждали квартири, які були ближче до епіцентру вибуху.

Влада почала відновлювальні роботи того ж дня. За словами заступника міського голови Олександра Журби, ліквідувати зруйновані стіни ЖЕКу допомагала будівельна компанія. З бюджету виділили 635 тис гривень, більшу частину яких витратили на відновлення квартир.

Через рік після трагедії у квартирах, які найбільше постраждали від вибуху, зробили всі необхідні роботи та навіть відновили стіни. Мешканці, які не дочекались робіт, встановлювали двері за свій рахунок.

“Вікна поставили лише через півроку. А півроку ми жили без вікон і дверей. Оздоблювальних робіт, які були в кошторисі, ніхто не зробив,” – розповідає Микола Манько, постраждалий від вибуху газу.

Рятувальники застерігають, що мешканці мають дотримуватись правил правильного поводження з природним газом. Насамперед, потрібно стежити за нормальною роботою газових приладів, димоходів і вентиляції, а по закінченні користування газом закрити крани на газових приладах і тримати їх у чистоті. Безпека громадян залежить, в першу чергу, від них самих.

Детальніше дивіться у нашому сюжеті:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *