Будівлі аеропорту «Суми» за рішенням суду потрапили до приватних рук

загрузка...

Аеропорт у спадщину: через донецький суд будівлі сумського аеропорту віддали приватній особі

Про це стало відомо сьогодні, 14 квітня, із реєстру судових рішень, а саме із ухвал слідчих суддів Зарічного районного суду міста Суми, -пише ST Із них ми дізналися, що слідче управління поліції Сумщини почало досудове розслідування за фактом скоєння групою осіб закінченого замаху на незаконне заволодіння комплексом будівель та споруд площею більше 5 300 кв.м, які розташовані на території сумського аеропорту.

За версією слідства, група осіб закінчила замах на заволодіння нерухомістю державної власності шляхом отримання судового рішення одного з судів Донецької області.

Що за приміщення

У 2005 році Міністерство транспорту України своїм наказом реорганізує Сумське державне авіаційне підприємство «Універсал-Авіа» шляхом виділення з його складу аеропорту Суми. На підставі цього наказу провели розподіл майна між державним підприємством «Аеропорт Суми» та Сумським державним авіаційним підприємством «Універсал-Авіа». До 31 грудня 2005 року майно Сумського державного авіаційного підприємства передали Київському державному авіаційному підприємству «Універсал-Авіа».

23 березня 2016 року Сумське БТІ виготовило на замовлення Київського державного авіаційного підприємства «Універсал-Авіа» технічний паспорт на виробничі будівлі, а саме :бензомийка №11, компресорна №12, док склада ОМТС №14, корпус допоміжних виробництв №25-ІІ/№25, тепляк №27, спарений тепляк № 34, розміщені на вулиці Герасима Кондратьєва, 168.

Саме ці приміщення і стали предметом шахрайської, на думку слідства, спадщини.

На Сумщині 16-річний шахрай обкрадав знайомих і зробив собі посвідчення УБД

Почали з господарського процесу

Окрім технічного паспорту, у Київського державного авіаційного підприємства «Універсал-Авіа» відсутні будь-які правовстановлюючі документи на будівлі сумського аеропорту. Тож навесні 2019 року київське підприємство намагалося через суд визнати право власності на ці будівлі. Воно звернулося до Господарського суду Сумської області з позовом до Сумської міської ради. Однак суд відмовив йому у визнанні права власності на будівлі у сумському аеропорті. Через півроку після цього і з’явився так званий спадкоємець.

Спадщина з ДНР

14 червня 2019 року до Мар’їнського районного суду Донецької області звернувся Черкашин Олександр Леонідович з позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно у зв’язку із пропуском строку на прийняття спадщини, отриманої після смерті його матері. Свідоцтво про смерть видано в так званій «ДНР». Предметом спадщини є комплекс будівель та споруд, які належать померлій на підставі договору купівлі-продажу від 20.04.2018. Слідчі поліції Сумської області вважають, що договір куплі-продажу споруд на території сумського аеропорту завідомо підробили, застосувавши для цього підроблені нотаріальні печатки та бланки. За даними слідчих, спірне майно є власністю держави та перебуває на балансі Київського «Універсал-авіа». У той же час, на підставі підроблених, за версією слідства, документів Мар’їнський районний суд Донецької області визнав за Олександром Черкашиним право власності на будівлі сумського аеропорту.

Ось так поворот

 

Як зазначено в ухвалі слідчого судді Зарічного районного суду Олександра Капкіна, 7 листопада минулого року цей Олександр Черкашин звернувся до нотаріуса і уповноважив розпоряджатися всім своїм майном та представляти свої інтереси…голову ліквідаційної комісії все того ж Київського державного авіаційного підприємства «Універсал-авіа». Відповідно до даних реєстру юридичних осіб, головою ліквідаційної комісії зараз є Карпенко Андрій Анатолійович. У січні вже цього року голова ліквідаційної комісії Київського «Універсал-авіа» звернувся до одного з державних реєстраторів у Сумській області для державної реєстрації права власності на будівлі аеропорту. Однак, реєстратор відмовив у цьому.

Наразі у рамках розслідування цієї махінації проводяться почеркознавчі та технічні експертизи документів, у Мар’їнському районному суді Донецької області були вилучені і арештовані оригінали документів у справі про спадщину, вилучили у Департаменті забезпечення ресурсних платежів інвентаризаційну справу.

Процесуальне керівництво у цьому провадженні здійснює прокуратура Сумської області, але прессекретарка обласного прокурора Наталя Науменко коментувати цю справу поки відмовилася.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *