Де в Сумах краще не купатися?

загрузка...

Купатися в районі студентського пляжу, в сумському парку ім. Кожедуба, не рекомендується. Про це повідомила начальниця управління державного нагляду та дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Валентина Тищенко.

За її словами, спеціалісти Держпродспоживлужби відібрали 4 проби у річці Псел. “Оскільки в обласному центрі офіційно облаштованих пляжів немає, проби брали у найбільш велелюдних місцях”, — зазначила вона.

Це — зони відпочинку поблизу кафе «Здибанка» і на вулиці Криничній, також біля мосту на вулиці Харківській та в районі студентського пляжу.

Усі проби дослідили на наявність патогенної мікрофлори, лактозопозитивних кишкових паличок та ентерококів. Три з них відповідали вимогам.

Мешканка Сумщини зарізала співмешканця після сімейної сварки

“Вода в районі студентського пляжу за вмістом ентерококів та лактозопозитивних кишкових паличок не відповідає нормативним показникам. Зокрема, перші перевищують норму в 1,2 раза, другі — у 20 разів”, — розповіла Валентина Тищенко.

Натомість, рятувальники на воді вважають купання в водоймах міста та області безпечним. Такі результати перевірки озвучив начальник Сумської міської рятувально-водолазної служби Олександр Мізенко.

“Розчистили місця у зоні масового відпочинку населення від порослі, пляшок, будівельного бруду, автомобільних шин, повалених дерев та боєприпасів часів ВВВ”, — сказав він.

За його словами, в Сумах безпечним є дно на студентському пляжі, у районі Харківського мосту, частково — озера Чеха, у найбільш велелюдному місці.

Не перевіреним залишається дно в районі Здибанки, оскільки замовлення стосовно нього не надходило. Також залишилися бази відпочинку та дитячі табори на території міста та за його межами”, — зазначив він.

За межами обласного центру дно водойм перевірено в 32-х місцях: на глибину від 1,70 до 1,90 м. Про це повідомив начальник Сумської обласної рятувально-водолазної служби Юрій Приходько.

“Перевірений один із офіційних пляжів у Шостці, дві зони масового відпочинку на річці Боромля — м. Тростянець, зони та бази відпочинку на річці Ворскла — с. Климентове. Не дивлячись на це, пірнати та стрибати у водойми категорично не рекомендуємо”, — підсумував він.

suspilne

 

Метки:

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *