Якщо б Вадим Акпєров став мером Сум: що далі?

загрузка...

Для багатьох сумчан результати першого туру виборів міського голови не стали несподіванкою. Навіть ті, хто не підтримує діючого мера Олександра Лисенка і не голосував за нього 25 жовтня, припускали, що він, скоріш за все, набере найбільшу кількість голосів. Так і сталося: за попередніми підрахунками О.Лисенко має близько 45%, а його опонентом у другому турі буде кандидат від «Європейської Солідарності» Вадим Акпєров з результатом приблизно у 15%.

Тож чи варто чекати несподіванок у другому турі? Багато хто вважає, що, не дивлячись на такий великий розрив у першому турі, у Вадима Акпєрова все ж є шанси на перемогу. Може й так, тут уже прогнозувати складніше. Але не варто забувати, що сам по собі міській голова не може приймати ніяких рішень – працювати йому доведеться із депутатським корпусом.

І якщо у мера немає підтримки в міській раді — партійної монобільшості або ж коаліції – ефективно працювати на благо громади і втілювати в життя свою програму дій у нього навряд чи вийде.

Отже припустимо, що сталося диво і Вадим Акпєров переміг у другому турі виборів та став новим міським головою Сум.

А тепер подивимося на новий розподіл політсил у Сумській міській раді.

За попередніми результатами (які вже навряд чи суттєво зміняться), до ради проходять п’ять партій: «Батьківщина» — 26,04%,ОПЗЖ – 17,69%, «Європейська солідарність» – 17,17%, «Слуга народу» – 15,93%, «Сила и честь» – 5,58%. Як відомо, в Сумській міській раді 42 депутата, кворум (кількість голосів, необхідна для прийняття рішень) – 22. Тож виходить, що із 42 мандатів у новій міськраді  «Батьківщина» отримає приблизно 13, ОПЗЖ і ЄС – по 9, СН – 8, «Сила и Честь» — 3.

А тепер головне питання: які можуть бути варіанти коаліції для ЄС?  27 жовтня керівник центрального штабу «Європейської солідарності» Олександр Турчинов в ефірі «5 каналу» заявив, що ЄС ні за яких умов не буде створювати коаліцію ні з ОПЗЖ, ні зі «Слугами народу», ні з іншими «про кремлівськими проектами».

Читати тут «ЕС» ни при каких условиях не будет создавать коалицию с ОПЗЖ и «Слугами народа», — Турчинов

Таким чином, якщо відкинути «Батьківщину» (що очевидно), ОПЗЖ і «Слуг народу», у нас залишається тільки «Сила і честь». І навіть якщо вона захоче створити коаліцію з ЄС (що не факт), то це буде тільки 9+3=12 голосів, яких зовсім недостатньо для того, щоб впливати на прийняття рішень міською радою. А якщо не захоче, то ЄС взагалі залишиться сама із своїми 9-ма голосами…

Тож чи зможе Вадим Акпєров ефективно керувати і розвивати місто, не маючи підтримки в міській раді? Відповідь на це питання очевидна.

У Сумах уже був колись міській голова, який не мав більшості в депутатському корпусі (за часів правління Януковича), і нічого гарного з цього не вийшло. Тоді фракція правлячої партії (за підтримки деяких інших) буквально наступала йому на горло й не давала працювати, блокуючи всі рішення, які їй не подобалися або йшли в розріз із політикою партії.

Андрій Титаренко

 

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *