Керівництво Сум пропонує містянам відкривати накопичувальні рахунки для ремонту ліфтів

Сумські депутати поки що не стали голосувати за Програму з ремонту ліфтів, оскільки до неї є багато питань. Проте керівництво Сум наполягає на тому, щоб департамент інфраструктури ще раз виніс документ на розгляд профільної депутатської комісії, обговорив із депутатами всі нюанси та, можливо, вніс зміни та виправлення.

«Ремонт ліфтів – це болюче питання, – заявив на нараді у мерії 29 листопада мер Олександр Лисенко. – Можливо, можна використовувати для проведення ремонтів окремий рахунок для накопичення коштів на ліфти, а не збирати гроші по квартирах. Провести збори в будинку, обговорити та визначити механізм накопичення грошей. А місто визначиться зі своїми відсотками. Можна розписати програму п’ять років. Щоб ми розуміли стратегічне бачення вирішення цієї проблеми. 25 років експлуатації наздоганяють сумські ліфти щороку. Тому треба дати максимальну кількість можливостей людям, які хочуть ремонтувати витяги, зробити це. Нехай це буде окремий рахунок, щоб через 5, 10 або 25 років, коли закінчиться термін експлуатації ліфту, люди мали можливість його відремонтувати або замінити. Раніше так вирішували проблему кооперативних будинків, бо вони ніколи не сподівалися на допомогу міста. Ми ж готові гарантувати 50, 70 чи навіть 90% усієї суми».

На цю пропозицію директор департаменту інфраструктури Олександр Журба зазначив, що на комісії депутати обговорювали варіант того, щоб усі необхідні кошти передбачалися у тарифі на обслуговування будинку та керуючі компанії мали можливість використовувати їх для ремонту.

Проте мер із цим не погодився: «Ми не встановлюємо тарифи у будинках, це роблять самі люди. Ми можемо лише пропонувати свою програму. А збирати гроші можна по-різному. Можна – і краще – робити це за кілька років. Не всім потрібен ремонт сьогодні. Ми маємо мислити на перспективу. Щоб городяни вже сьогодні думали про те, що через рік чи п’ять років вони зіштовхнуться із цією проблемою. І простіше накопичувати поступово – це буде невелике навантаження на сімейний бюджет. А не одразу знайти велику суму. Таку програму, гадаю, люди та депутати підтримають».

shans.com.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *