Місту Суми значно зменшили фінансування “вторинки”

загрузка...

5 обласних центрів, серед яких місто Суми, у 2020 році отримають значно менше коштів від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) на фінансування вторинної ланки надання медичних послуг, ніж це було у 2019 році, коли гроші спрямовувалися як субвенція з розрахунку на кількість ліжкомісць в лікарнях міста.

Також серед тих, хто отримає менше коштів ніж минулого року Рівне, Львів, Вінниця та Миколаїв. Такі дані опубліковані в  дослідженні  Центру спільних дій.

Цього року на фінансування лікарень вторинного рівня менше коштів отримають ті міста, які не змогли належно підготуватися до другого етапу медреформи. Підготовку медичних закладів до другого етапу медреформи здійснює саме місцева влада. Для того, щоб лікарня могла підписати договори з НСЗУ, міськради повинні були забезпечити в закладах відповідне обладнання та зробити ремонти.

Відповідно до плану реформи протягом квітня – грудня 2020 року НСЗУ збільшить фінансування медичних закладів в 19 обласних центрах у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року та зменшить фінансування в п’яти. Серед них Суми, медичні заклади якого в квітні-грудні цього року отримають на 3% менше ніж в попередньому.

На Сумщині поліція розшукує безвісті зниклу Наталію Загуменну

За словами аналітикині Центру спільних дій Марії Квіцінської, немає прямого зв’язку між тим скільки коштів міськради обласних центрів витрачали в минулі роки на утримання медзакладів та рівнем підготовки медзакладів цих міст до другого етапу медреформи. : “Більше грошей — це не чарівна паличка, яка в одну мить перетворює стару радянську спадщину на сучасні медзаклади. Для цього потрібна ефективна робота місцевої влади. Лише за ефективної місцевої політики в сфері охорони здоров’я НСЗУ платитиме лікарням більше коштів, а пацієнти зможуть отримувати там якісні медичні послуги”.

Більше деталей про це у дослідженні Центру спільних дій “Здоров’я українців: Чи усвідомлює місцева влада відповідальність?” .

Варто зазначити, що і показник фінансової успішності медичних закладів вторинної ланки, і показник фінансування охорони здоров’я значно відрізняються від оцінки якості роботи медичних закладів, яку дали самі мешканці міст. Так, найкраще роботу медичних закладів оцінили жителі Вінниці, Івано-Франківська, Луцька, Хмельницького та Львова, найгірше — Миколаєва, Сум, Запоріжжя, Сєвєродонецька та Полтави.

everyday

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *