На підприємстві “Сумихімпром” уникають коментарів щодо обшуків СБУ

Служба безпеки підозрює керівництво ПАТ “Сумихімпром” у штучному банкрутстві заводу з подальшим його продажем на користь приватних комерційних структур, пише –Суспільне.

Стаття, що інкримінується – привласнення, розтрата майна, шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, передбачає ув’язнення до 12 років з конфіскацією майна. 

Провадження відкрили за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України, розповіла речниця СБУ в Сумській області Леся Рапута.

“Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями господарської діяльності та проживання фігурантів, у ході яких вилучили чорнову бухгалтерію та інші докази протиправної діяльності. З метою недопущення незаконного відчуження державного стратегічного підприємства, судовими органами накладено арешт на майновий комплекс ПАТ “Сумихімпром”, – розповіла Рапута.

Читати також: У Сумах ввели в дію нову систему оповіщення населення вартістю майже 4 млн грн.

Санація підприємства триває з 2012 року. На думку слідчих, вона не відповідає вимогам законодавства і сприяє подальшому нарощуванню боргів перед партнерами та державною. Нині це – понад 2 млрд грн.

Журналісти Суспільного намагалися отримати коментар у керівництва підприємства. Охоронці спочатку говорили, що для відеозйомок перед заводом потрібен дозвіл.

Потім попросили почекати, поки буде узгоджено питання, хто дасть інтерв’ю. За півгодини ніхто не вийшов. За словами охоронців, обшуки на підприємстві проходили минулого тижня.

За інформацією групи журналістських розслідувань “Схеми”, підприємство, яке на 99% належить державі, з 2010 року і донині контролює український олігарх Дмитро Фірташ. За інформацією іншого сайту журналістських розслідувань “Наші гроші”, у квітні 2021 року “Сумихімпром” уклало угоду на постачання сірки з ТОВ “Хімвектор” на понад 18 млн грн. При цьому ціна сировини була більш ніж у півтора раза вищою від закупівельної у цієї ж фірми в січні-березні. “Хімвектор” через кіпрську компанію належить Дмитру Фірташу – від 18 червня він під санкціями Ради національної безпеки та оборони.

Виконуючий обов’язки речника “Сумихімпрому” Олег Тетьоркін телефоном сказав , що ситуацію з обшуками у новій справі не коментує.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *