Новим власником палацу Сумського НВО став банк. Заняття гуртків поки дозволили

загрузка...

Палац культури Сумського НВО перейшов у власність банку «ПУМБ». Останній забрав приміщення за невиплачені борги підприємства. До карантину в будівлі займалися близько 15-ти творчих та спортивних колективів. Минулої середи група представників банку зайняла приміщення і нікого з орендарів не впускала. Що там нині – далі у матеріалі.

Антон Амід до карантину викладав у палаці культури хатха йогу. Зараз вимушений призупинити заняття.

«Здебільшого в медитацію включені дихальні практики та фізичні вправи. Практики для розвитку концентрації. Ходить близько 12 осіб – постійних. Буває й тимчасові приходять. В будинку культури мене влаштовує цінова політика, саме приміщення, все дуже оптимальне», – говорить викладач йоги.

У палаці культури зараз, через карантин, не проводяться заняття. Виняток – тренування баяніста Андрія Фесенка, який здобув гран-прі на міжнародному фестивалі-конкурсі «Лиманські зорі», що завершився онлайн 10 квітня у Миколаєві. А минулої п’ятниці Андрій здобув перше місце на міжнародному конкурсі Accordion Star International Competition, який також онлайн проходив у США.

Новим власником палацу Сумського НВО став банк. Заняття гуртків поки дозволили

За словами директора палацу культури Миколи Чалого до карантину щодня тут займалося в різних клубах і секціях 200-300 дітей.

Читати також: На Сумщині фейковий поліцейський видурив у пенсіонерки 14 000 гривень

«15-16 колективів, із основних хочу виділити спортивний клуб танцю «Силует» – 55 осіб кількість, школа естрадного вокалу «Голден» – 37 осіб, зразковий ансамбль сучасного танцю «Візаві» – 44 особи», – розповідає директор палацу культури Микола Чалий.

У сумському відділенні банку ПУМБ, до якого у власність перейшов палац, Суспільне відправили до столичної пресслужби. За інформацією керівниці служби комунікацій банку ПУМБ Вероніки Прошути, у 2012 році між банком «ПУМБ» та АТ «Сумське МНВО» були укладені 2 кредитні договори. Щоб забезпечити виконання зобов’язань за одним з кредитних договорів, «СМНВО» передало в іпотеку банку декілька об’єктів нерухомого майна, зокрема будинок культури по вул. Горького. Понад три роки «СМНВО» не виконує своїх зобов’язань, а прострочена заборгованість становить понад 50 млн доларів. Банк неодноразово направляв «СМНВО» письмові вимоги – погасити заборгованість. Також попереджали, якщо вимоги не виконають – банк буде змушений забрати палац. На підставі ст. 37 Закону України «Про іпотеку» 30 вересня 2020 року в рахунок часткового погашення заборгованості банк став законним власником будинку культури.

За словами Миколи Чалого, між колишнім і нинішнім власником є домовленість, що після закінчення карантину діти продовжать займатись у гуртках та секціях.

За інформацією пресслужби банку, починаючи з листопада 2020 року, банк звертався до минулого власника та адміністрації міста з пропозиціями викупити будинок культури або прийняти його в оренду. Чи звертались зараз до адміністрації міста з пропозиціями викупити будівлю та яке буде прийняте рішення Суспільне намагається дізнатись.

Читати також: Сумські лікарі запрошують скептиків попрацювати волонтерами в ковідних відділеннях (відео)

21 квітня уповноважені представники банку виїжджали на місце з перевіркою використання майна. Через два дні банк та орендар – АТ «СМНВО-Інжиніринг» уклали договір оренди. Які умови в ньому прописані та на який час – в пресслужбі не уточнили.

За інформацією від речниці АТ «СМНВО-Інжиніринг» Світлани Шовкопляс, попереднє керівництво Сумського НВО передало Будинок культури у банківську заставу під кредит. Кілька років кредит не обслуговувався, тому відповідно до закону, банк став власником будівлі.

Автор – Ігор Стрельцов suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *