Опалювальний сезон у Сумах: коли розпочнеться і наскільки місто готове

Обласний центр опалюватиме «Сумитеплоенерго» та нове підприємство. Про це 6 жовтня повідомив голова обласної адміністрації Дмитро Живицький.

За його словами, адміністрація погодила видачу ліцензії цьому надавачу послуги, що заходить на територію обслуговування Котельні північного промвузла, але попередній надавач послуги – Акціонерне товариство «Сумське НВО», до структури якого входила котельня, має вирішити питання з боргами за транспортування газу.

Наскільки готове «Сумитеплоенерго»

«Сумитеплоенерго» у Сумах опалює близько тисячі житлових будинків. За словами директора цієї компанії Дмитра Васюніна, вони готові до опалювального сезону.

«У поточному році як управителі, так і ОСББ непогано підійшли до даної роботи, і наразі вже можна стверджувати, що майже 100% житлового фонду, який обслуговується зазначеними експлуатаційними організаціями та ОСББ, готові до опалювального сезону», — сказав він.

Васюнін також розповів, що майже завершені роботи на вулиці Привокзальній. Також ведуться роботи на Першотравневій, і будуть завершені протягом 7 діб. «У разі, якщо опалювальний сезон розпочнеться раніше, то роботи буде закінчено протягом доби і даний захід буде мати перехідний характер і модернізація частини залишеної тепломережі буде перенесено на наступний рік», — додав Васюнін.

За словами Дмитра Васюніна, закладам освіти та медицини можуть ввімкнути тепло раніше – як тільки керівники їх попросять. Поки заявок до них не надходило.

Читати також: На Сумщині блокували канал контрабанди анаболіків за кордон

Котельня північного промвузла

Котельня північного промвузла обслуговує третю частину міста. Це близько 300 житлових будинків і 30 навчальних і лікувальних закладів. Наразі котельня має перед «Сумигазом» борг у 34 мільйони гривень.

2020 року уклали договір на реструктуризацію заборгованості, розповіла речниця компанії «Сумигаз» Анастасія Шимаріна.

«Проте котельнею були порушені умови виплати відповідно до цього договору реструктуризації. Наразі йдуть перемовини щодо погашення заборгованості минулих років. Відповідно до цих угод сплат не було. Умови: має бути погашено заборгованість або повністю, або частково. І безпосередньо мають бути виплати за умовами договорів реструктуризації», — сказала Шимаріна.

Газорозподільча компанія вимагає гарантій. Ними, за словами голови облдержадміністрації Дмитра Живицького, може бути майно котельні.

Читати також: На Сумщині школяра зацькували за зошити: «мама не купила — значить, не любить»

«Той договір реструктуризації він не спрацював, тому уже цього разу газорозподільча компанія вимагає від компанії, яка буде закуповувати газ, певних гарантій і майнового якогось закладу, щоб вони були впевнені хоча б частково, не на всю суму. Новий договір реструктуризації буде підписуватися на 24 мільйона гривень. Повна заборгованість — це 35 мільйонів гривень. 11 мільйонів гривень – це буде взаємозалік по різниці в тарифах, вже прийняті відповідні рішення на рівні Кабінету Міністрів, а частково, хоча б на половину цього боргу, хоча б на 10-12 мільйонів, для того, щоб була застава якогось майна чи товару чи ще чогось. Це вже їх договірні відносини», — сказав Живицький.

Нове підприємство, яке планує опалювати третину Сум – товариство»КППВ». Його зареєстрували у серпні 2021 року. Директорка там – колишня заступниця директора Котельні північного промвузла Ірина Рибальченко. На її коментар Суспільне чекає, бо 6 жовтня Ірина Рибальченко була зайнята.

Засновником і кінцевим бенефіціаром підприємства є Володимир Лук’яненко-старший. Раніше Котельня північного промвузла була підрозділом Акціонерного товариства «Сумське НВО», яке й заборгувало газовикам гроші.

Коли розпочнеться опалювальний сезон

Прогноз синоптиків – найближчий тиждень ще буде відносно теплим. До 13 жовтня над Сумщиною пануватиме антициклон, малохмарна суха погода, розповів завідувач сектору Сумського гідрометцентру Юрій Літвінов.

«Температура повітря у нічні години становитиме від 0 до +5 градусів, а вдень повітря прогріватиметься до +10..+15 градусів. Що стосується опалювального періоду, то вважається, що його розпочинають, коли середня добова температура повітря стабільно переходить через 8 градусів тепла у бік зниження, тоді і розпочинається опалювальний період. Стійкого переходу через 8 градусів поки що не буде», — сказав Літвінов.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.