Перевіряємо кафе в Сумах: пташиний послід, мухи, бруд, відсутність інформації про продукт

загрузка...

Ми продовжуємо громадський моніторинг у Сумах, перевіряючи торговельні точки а також місця громадського харчування щодо виявлення грубих порушень, які можуть негативно позначитися на нашому з вами здоров’ї.

Цими віхідними ми обійшли половину кафе в центрі Сум (Соборна, Воскресенська, Набережна р.Стрілка, Козацький Вал) і як завжди, в кожному знаходили моменти, які власникам необхідно виправити.

Нагадуємо, що наша мета виявити проблему та підказати шлях її вирішення. Якщо вона не буде вирішена, тоді наступного разу, коли ми прийдемо, а ми прийдемо, все буде зніматися на відео, складатися заява, яка буде передаватися для реагування в Держпродспоживслужбу в Сумській області.

Штрафи, коли мова йде про безпеку для здоров’я, зараз великі — до 50 мінімальних зарплат! Для багатьох закладів 200 000 гривень це вирок серйозний, навіть до закриття.

Результат

Почнемо з одного з найпопулярніших закладів у місті. Перше з чим ми зіткнулися — ганчірка, яку залишили на столі, за який ми хотіли сісти. Списали на робочий момент і не стали робити зауваження.

Слід зазначити, що це єдиний заклад з тих, де ми побували,  де біля кожного десерту знаходиться маркування з інформацією про дату і час виготовлення.  Це важливо!

Також там є такий приємний сюрприз, як американо по 8 гривень. Смачна кава за досить низькою як для Сум ціною. Але піднявшись на другий поверх, ми зіткнулися з мокрими столами, які витерли занадто мокрою ганчіркою. При цьому на столах не було серветок. Прийшлося чекати поки стіл висохне.

загрузка…

Оскільки майданчик на на другому поверсі відкритий, навколо літали горобці в тому числі і в службовій частині закладу.

Ну а пташки, як ви розумієте, не дуже переймаються на тим, де залишити свій послід. Зрозуміло, що нахабних пернатих не проженеш, але прибирати за ними своєчасно потрібно.

Зеленський нагородив ректора СумДУ

Все ж мова йде про заклад, де ЇДЯТЬ.

Ще один момент це поріг в дверах, які ведуть до східців з цього майданчика на перший поверх. Там навіть висить оголошення «Обережно! Поріг ».

Як тільки ми озвучили думку про те, що мабуть там вже не раз падали, хлопчисько років 10, спіткнувся об цей поріг і впав. Правда він швидко піднявся і побіг вниз. Якщо вже існує проблема, можливо її потрібно вирішити якось по-іншому, а не тільки попередженням.

Підприємці проти беззаконня: хто перший порушить хитке «перемир’я» в Сумах? (відео)

Як вже було сказано, ми більше ніде не побачили інформації про дату виготовлення десертів або випічки в кафе або пекарнях, які розташовані в центрі. Правда тільки в одній пекарні ведеться журнал. Але в день нашої появи, чомусь туди забули внести інформацію.

Практично скрізь де ми були, спостерігалося одне загальне порушення. На робочій поверхні, де працюють з тістом, або лежала брудна ганчірка, або над цією поверхнею знаходилися живі кімнатні квіти чи ще гірше стояла  хімія.

Це є грубим порушенням, оскільки потрапивши на поверхню щось може потрапити в тісто і потім хтось з’їсть круасан або пиріг з сюрпризом.

Скрізь нам обіцяли прислухатися до зауважень і виправити все найближчим часом. Ми щиро віримо, що так і станеться.

В кінці ми вирішили зайти в один із закладів біля центрального ринку, де також їдять люди, але якщо чесно, незрозуміло чому йому, цьому закладу,  досі дозволяють працювати?

Перше на що ми звернули увагу коли увійшли, це БРУД на стінах і — мухи. Вони скрізь! Продавець обслуговувала клієнтів без рукавичок і пальцями бралася всередині одноразових стаканів, куди потім наливалися напої. Тими самими пальцями, якими вона брала гроші та інші предмети.

Відразу перехотілося пити з цього стакану. Оскільки за нами утворилася черга людей які стояли за порцією горілки, судячи з усього завсідники, ми вирішили не відволікати продавця порадами. Лавка, на яку ми сіли, хиталася так, що здавалося що ось-ось не витримає і зламається.

Цей заклад працює не перший рік. І там завжди були подібні проблеми. Напрошується питання, чому вони не виправляються? І чому при таких порушеннях там немає перевірок і штрафів? Це нам ще належить дізнатися. Так що далі буде …

Автори Михайло Курочкін  Олександр Гоман

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *