Санавтомобілі в Сумах відслужили свій термін

загрузка...

На засіданні постійної депутатської комісії з питань законності Сумської міськради  народні обранці розглянули медичне питання. А саме – звернення голови облради про передачу автомобілів від КНП «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги» в обласну спеціалізовану лікарню.

Нагадаємо, що свого часу, ще в 2010-2011 рр., за кошти міськради було куплено сім санітарних автомобілів, які потім передали в тоді ще міську установу «Центр швидкої допомоги». Потім цей центр приєднався до обласного, і всі автомобілі місто передало в безкоштовне користування обласному підприємству – Центру екстреної медичної допомоги, оскільки воно обслуговує і городян.

І ось Суми ще в минулому або навіть позаминулому році отримали лист про те, що область повертає всі сім авто, тому що п’ять з них практично зношені (у поганому техстані), а два авто ще можна використовувати. Тобто зараз у міста є відмова від договору користування, пише shans.com.ua.

Водночас до Сумської міськради звернулася обласна рада – з пропозицією передати з комвласності міста у спільну власність області два справних автомобілі ( «Форд Транзит» і «Мерседес-Бенц») – для обласної спеціалізованої лікарні. Це колишній психдиспансер, який надає психіатричну допомогу, зокрема і жителям Сум. Однак  зовсім недавно Суми отримали ще один лист – від Недригайлівської сільради. Недригайлів просить ці два автомобіля передати у власність їм.

Читати також: У центрі Сум сталася ДТП (відео)

Тому депутатам треба було вирішити, кому ж віддати два справні автомобілі – спеціалізованій лікарні або Недригайлову. І ще один важливий нюанс: з семи авто на два – є заяви. А п’ять – зношені, і їх треба списувати. Тому департамент забезпечення ресурсних платежів запропонував: кому б місто ні передавало ці автомобілі, необхідно віддати всі сім авто. Тому що списання – це процедура, яка вимагає певних коштів (перереєстрація, можливо, продаж на біржі і т.д.).

«Думаємо, найкраще було б передати області. І так як авто зареєстровані за центром медицини катастроф, то вони і можуть провести списання. Це КП, якісь деталі вони можуть залишити для ремонту, щось на металобрухт і т.д. А два авто залишать собі. Ми пропонували провести цю процедуру сумським КП, представники управління охорони здоров’я Сум оглянули автомобілі і написали письмові запити місцевим лікарням, проте всі вони відмовилися. Тому що техніка у відверто поганому стані, вона пройшла дуже багато кілометрів (402 тис., 358 тис., 442 тис. і т.д.) », – пояснив представник департаменту.

Читати також: На Сумщині СБУ викрила незаконну схему вирубки лісу комунального підприємства на понад 3 млн грн.

У результаті спочатку депутати вирішили вчинити за принципом «щоб нікому не було образливо» і поділити автомобілі навпіл (один направити в Ромни, в спеціалізовану лікарню, а інший – у Недригайлів). Однак після нагадування про те, що Роменська психлікарня обслуговує і Суми, проголосували за Роменську лікарню. Тепер це питання має бути затверджене у Сумській міськраді.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *