Скид у Псел в Сумах. Дослідження показали перевищення концентрації заліза у 206 разів

У річку Псел, у Сумах, пішла концентрована іржа. Такі результати проб води 31 травня отримала Державна екологічна інспекція. Їх відібрали після того, як у соціальних мережах з’явилося відео скидування у Псел в районі торговельного центру «Мануфактура» води коричневого кольору.

Потік в річку Псел 26 травня зняла на телефон сумчанка Валентина Приходько. Також того ж дня відео зробила речниця Держекоінспекції Наталії Новак, коли працівники лабораторії інспекції приїхали на місце узяти проби води.

Скид у Псел: перевищення концентрації заліза у 206 разів

31 травня у тому місці велись будівельні роботи: розширюють торговельний центр «Мануфактура», розповів його директор Володимир Лободін. Це й стало причиною скиду брудної води.

Читати також: Правоохранители атакуют сумские предприятия

Скид у Псел в Сумах. Дослідження показали перевищення концентрації заліза у 206 разів

“Починаємо підготовчі роботи до будівництва другої черги ТРЦ «Мануфактура» і відповідно до умов сумського «Водоканалу» у нас є необхідність виносу інженерних мереж з території майданчика.

Зараз підрядник, як ви бачите, виконує ці роботи — під час технологічного процесу був розрив: пошкоджена магістральна трубопровідна труба «Водоканалу», що спричинило витік чистої водопровідної труби в зливову каналізацію ТРЦ «Мануфактура» і через труби, через очисні споруди, пішов потік в р. Псел”, — говорить він.

Скид у Псел в Сумах. Дослідження показали перевищення концентрації заліза у 206 разів

За його словами, водоканал перекрив їм у день аварії воду за 45 хвилин і 29 травня аварію ліквідували. Що потрапило у Псел, 31 травня розповіли у Держекоінспекції.

“Вода, ота яка безпосередньо зі скиду відібрана, вона має значні перевищення вмісту заліза у порівнянні з гранично допустимими концентраціями для водойм рибогосподарського призначення. Якщо порівнювати, то там перевищення у 206 разів вмісту заліза. Також там виявлено майже семикратне перевищення завислих речовин. Тобто, це мікрочастинки тієї ж іржі”, — говорить речниця Держекоінспекції Сумщини Наталія Новак.

Читати також: У Сумах п’яна жінка, прогулюючись з 5-місячною дитиною, втратила свідомість (відео)

Вище і нижче за течією в районі скиду такої води небезпечних речовин не виявили.

“На щастя, ні довкіллю, ні здоров’ю чи життю людей в цій ситуації не загрожує.

Кор.: – Тобто, ніяких штрафних санкцій, нічого не передбачається?

– Ні, це була аварійна ситуація і такого, щоб вона вкрай негативно вплинула. Це просто іржа”, — сказала Новак.

Розширювати торговельні площі на березі Псла планують на 7 тис. кв м. Про спортивні об’єкти, сказав Володимир Лободін, зараз не йдеться. Через карантин, за його словами, інвестори не ризикують вкладати гроші у розвиток спортивної інфраструктури.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *