Сумчани передали історичні знахідки музею в Недригайлові

Днями  Недригайлівський краєзнавчий музей у рамках акції “Передай скарби музею” отримав збірку цінних експонатів від сумчан Сергія Гуцана та Костянтина Алєнінського.

У рамках акції музейна збірка поповнилася цінними експонатами на суму (за попередньою оцінкою) близько 10 тисяч гривень. Усі предмети (прикраси, монети, елементи одягу та кінської збруї, побутові речі та інструменти тощо) були знайдені на території Сумщини, а деякі – саме у Недригайлівському районі.

“Сьогодні відбулося планове дійство, не тільки екскурсія-подорож, а саме дійство, в яке входять і відвідини музею, і презентація колекції предметів, яка передається з
приватного музею в державний, – розповідає Сергій Гуцан, власник приватного музею “Причал Одисея”. – Це моє добре таке розуміння, що все-таки приватна колекція може бути і цікавою, і корисною, але це не так сильно, як може бути у державному музеї.MILOAN [CPL, API] UA
 У державному музеї і науковці працюють з цікавими експонатами, і школярі, наприклад, мають змогу це побачити на іншому рівні. Своїм музеєм займаюся вже років сім, а щоб зібрати сьогоднішню збірку на подарунок знадобилося десь два місяці: щоб узгодити більш-менш потрібний перелік саме для цього музею, і щоб потім відібрати, зробити опис та оформлення кожного експонату.

Справа по стадіону «Авангард» у Сумах: що змінилося за рік? [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/sprava-po-stadionu-avangard-u-sumah-shho-zminilosja-za-rik/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Вже вкотре передаю експонати до державного музею. А натомість отримую від господарів у подарунок краєзнавчу подорож по Недригайлівщині (усміхається)”.

“Тобто спочатку я приїхав сюди поспілкуватися, дізнатися потреби музею, але у мене також був мій критерій (вже з власного досвіду) цікавості експонатів для відвідувачів. Цей критерій я врахував і під час підготовки сьогоднішньої презентації, щоб гостям, відвідувачам було цікаво послухати про певні експонати, особливо – дітям. Тому підготував для слухачів ще й конкурс з подарунками за уважність та знання історії”, – говорить він.

У гостей презентації була можливість не тільки послухати цікаві розповіді про нові експонати, роздивитися їх зблизька та задати питання, але й навіть побачити наочно – як виглядала на одязі древня застібка для плаща (фібула).

Костянтин Алєнінський, художник, автор проекту “Пантеон С” зазначив:

“Сьогодні передаю Недригайлівському краєзнавчому музею деякі побутові предмети часів Київської Русі: долото, острога, рибальський гачок, наконечник стріли, пряжка від пояса. Знайдені вони були в одному місці – селище Житєйське. Вже передавав раніше також експонати і до Кролевецького музею. Сергій Іванович показує мені у цьому добрий приклад і я поступово теж приймаю такі рішення, щоб дарувати цікаві знахідки у музей.”

sumy.today

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *