У центрі Сум жінці на голову впав камінь з фасаду будинку

загрузка...
фото Суспільне Суми

Гуляти з дітьми вулицею Соборною у Сумах – небезпечно. Такої думки сумчанка Наталія Гордій, на яку впав камінь з фасаду будинку. Травмувалась жінка минулого тижня.

Наталія Гордій виклала допис у Facebook про те, що їй у скроню влетів камінь з фасаду будинку. До нього жінка додала фото садна та каменюки. На Соборну жінка водить свою доньку займатися з логопедом.

«Коли старша на заняттях, ми з меншим гуляємо, потім до театру Щепкіна йдемо. Вже поверталися, якраз був сильний вітер. І в один з таких моментів, я під’їжджала до входу забрати старшу дитину, мені в обличчя вдарив камінь. Добре, що не потрапив на дітей, це було б найстрашніше. Болить досі, і голова трохи боліла, але я в лікарню не зверталася, подумала, що маленьке садно, нічого страшного», — розповіла жінка.

У центрі Сум жінці на голову впав камінь з фасаду будинку

До поліції жінка також заяву не писала. Якщо б скаржилась, то мала б діяти за такою схемою, розповів юрист Назар Михайлов.

Що робити, якщо Ви отримали травми від міської будівлі

  • Намагатися зафіксувати факт за допомогою фото чи свідків, а також відео.
  • Викликати поліцію.
  • Якщо відомий балансоутримувач, то можливо викликати представника балансоутримувача: якщо це приватна власність, то звернутись до власника, якщо це комунальна власність, то можна звернутися безпосередньо до органів місцевого самоврядування для того, щоб вирішити питання з компенсацією.

У центрі Сум жінці на голову впав камінь з фасаду будинку

Привести до ладу будівлі в історичному центрі планують цьогоріч, розповів очільник міського управління архітектури Андрій Кривцов. Як це робитимуть, прописали в окремому документі.

Читати також: Завідувачка дитсадка приховала коронавірус. Заклад вчасно не закрили на самоізоляцію

«Даний порядок є регуляторним актом, він був розроблений, працювали над ним у минулому році (2020 — ред). У цьому році цей порядок був оприлюднений для громадських обговорень. Не надходило ніяких пропозицій, тому він як регуляторний акт зараз на візуванні і буде вивішений на сайт міської ради. Буде розміщений там місяць і після того, буде винесений на затвердження виконавчого комітету», — сказав він.

Комісія буде фотографувати об’єкти, складати акти обстежень, надавати рекомендації, надсилати листи власникам. «І в цих приписах буде рекомендовано, яким чином, у який термін це повинно зробитися і що для цього потрібно. А для цього потрібно розробити паспорт опорядження фасаду, погодити з управління архітектури, і будуть визначені терміни, в який період повинно привести до зовнішнього вигляду, який буде погоджений відповідно до паспорту опорядження фасаду. Деякі матеріали є. Тобто ми будемо вирішувати, у які кольори, щоб це була і покрівля, і колір стін, і також розміщення вивісок чи реклами», — розповів Кривцов.

За восьми адресами по вулиці Соборній приміщення комунальні, решта – приватні. 42-й будинок, сказав директор міського департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко, не їхнє майно. Тому ремонтувати його фасад власники мають за свій рахунок. 

 suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *