У новозбудованому дитсадку «Світлячок» в Сумах почали приймати дітей. Офіційне відкриття ще планують

У сумському дитсадку «Світлячок» почали приймати дітей. Про це Суспільному розповіла завідувачка Оксана Логвиненко. Офіційного відкриття поки не було.

Зранку 21 лютого у садку займається одна група дітей – молодша. «Це 8 чоловік, з завтрашнього дня (22 лютого — ред.) прийдуть дві групи раннього віку. Батьки сказали, що вони не пройшли медичну комісію, і сьогодні беруть останні довідки», — розповіла завідувачка.

На будівництво садка витратили понад 87 мільйонів гривень платників податків. Заклад мали відкрити у листопаді 2021-го. Але будівельні роботи довелось продовжити через те, що наприкінці 2021 року обласна комісія з доступності виявила порушення.

У новозбудованому дитсадку "Світлячок" в Сумах почали приймати дітей. Офіційне відкриття ще планують

Список виявлених недоліків з інклюзії складався з 13 пунктів, каже урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Сумської області Олег Габ.

Читати також: На Сумщині за вбивство товариша 21-річний юнак проведе за гратами 15 років

«На той момент були відсутні таблички шрифтом Брайля, але вони з’явилися. Різна висота сходинок на маршових сходах. Це виправити, напевно, вже ніяк не можливо. На шляхах підходу до будівель відсутня тактильна плитка – як її не було, так вона й не з’явилася. Ще кричуще – відсутність захисних споруд від дощу, снігу над пандусами. Вони слизькі», — говорить він.

У новозбудованому дитсадку "Світлячок" в Сумах почали приймати дітей. Офіційне відкриття ще планують

Недоліки мали виправити до здачі садка в експлуатацію, каже Олег Габ. Ці недоліки стосуються не тільки дітей з інвалідністю, а і батьків з інвалідністю, говорить він.

«Приїхати сюди на візку, і одразу почуваєшся людиною другого сорту. Це провина замовника. Провина Сумської міської ради. Якщо мер міста жодного разу не прийшов на комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю, то така у нас і доступність», — говорить Габ.

У новозбудованому дитсадку "Світлячок" в Сумах почали приймати дітей. Офіційне відкриття ще планують

Садок розрахований на 160 вихованців. За словами Оксани Логвиненко, на сьогодні до дитсадка не надійшло жодної заяви від батьків дітей, що мають інклюзивні потреби.

У міській раді питання щодо того, чи дороблюватимуть, коли саме і за чий кошт, зазначені комісією недоліки, Суспільному поки не коментують, сказала речниця Ольга Семениста.

Як розказав у телефонній розмові начальник управління капітального будівництва Віталій Шилов, благоустрій продовжиться на території біля садочка. У 2022 році з бюджету на це закладено близько 5 мільйонів гривень, в тому числі й на тактильну плитку. За словами Віталія Шилова, роботи мають розпочатися в березні.

suspilne.media фото Суспільне Суми

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *