У Сумах батьки привели дітей до школи, протестуючи проти дистанційного навчання

Зранку 1 листопада четверо батьків привели своїх дітей до школи. Директорка відмовилась приймати дітей, бо нині рішенням комісії з питань ТЕБ та НС введене дистанційне навчання для усіх навчальних закладів Сумщини. На це батьки викликали поліціянтів, повідомляє кореспондент, який бачив конфлікт.

За словами директорки Сумської спеціалізованої школи 1 ступеня №30 Лариси Сопіної, про те, що ця група батьків приведе дітей до школи, вони попередили її у суботу 30 жовтня.

У 30 школі в Сумах батьки привели дітей у школи, протестуючи проти дистанційного навчання

«Вони сказали, що не погоджуються з дистанційною формою навчання. Однак я, як посадова особа, не можу порушити рішення комісії з ТЕБ та НС. На це рішення був наказ управління освіти і науки міста Суми. Відповідно ми провели педагогічну раду і зробили наказ по школі й у цю суботу готувалися до дистанційного навчання», – зазначила директорка.

Батьки ж кажуть, що директорка Лариса Сопіна 30 жовтня, коли батьки приносили колективну заяву, погодилась прийняти дітей на очне навчання 1 листопада.

«Оскільки відповідно до постанови Кабміну №1236 у «червоній зоні» карантину учні 1-4 класів відвідують школи, а директор не надала ні наказу, ні внутрішнього розпорядження, що у нас в школі дистанційне навчання, ми повідомили, що в понеділок 1 листопада ми приводимо дітей до школи на навчання, згідно з договором укладеного зі школою. Директор дозволила у присутності кількох батьків прийняти дітей. На сьогодні (1 листопада — ред.), прийшовши до школи з дітьми, ми отримали опір. Двері школи зачинили», – говорить представниця батьків, мама учня 1 класу 30 школи Марина Сумцова.

З її слів, біля школи з ними спілкувався представник управління освіти міста Суми й сказав, що від нині школа на дистанційному навчанні. На це батьки заявили, що порушують їх конституційні права та викликали поліцію.

«Просто по-людськи, зрозумійте, 1-4 клас. Діти маленькі. З ким їх лишити? Самих біля комп’ютера залишити не можна. А нам потрібно працювати. Тому ми сьогодні тут», – говорить батько учня 1 класу Максим Черниченко.

У 30 школі в Сумах батьки привели дітей у школи, протестуючи проти дистанційного навчання

Батьки склали заяву до поліції та передали її патрульним поліціянтам. Надалі, кажуть, будуть відстоювати свої права у суді, якщо доведеться. Писатимуть скарги до органів влади, щоб скасувати рішення про дистанційне навчання.

Читати також: ДТП: У Сумах вантажівка врізалася в стовп

Тим часом у школі тривають дистанційні заняття.

У 30 школі в Сумах батьки привели дітей у школи, протестуючи проти дистанційного навчання

Вчителька 1-г класу Віталіна Ященковеде урок з української мови.

Під час апаратної наради при міському голові 1 листопада заступниця начальника управління охорони здоров’я Наталія Кіпенко зазначала, що в особливий період, який триває зараз, всі вимоги та обмеження – законні та обґрунтовані.

«Конституція у нас є непохитним Законом, у той самий час, у тій же Конституції є помітки, що для особливого періоду застосовуються зовсім інші нормативні документи. Я хочу нагадати, що у нас у державі оголошений адаптивний карантин, який введений в дію відповідними рішеннями Кабінету міністрів, РНБО, і на цей період застосовуються ті обмеження, які вважаються за потрібне на рівні держави. Таким чином, введення в дію і маскового режиму, і щодо обмежень вакцинованих і невакцинованих осіб у громадські місця, є цілком обґрунтовані», – зазначила Наталія Кіпенко.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.