У Сумах електрику крали мешканці будинку, а заплатить 130 000 грн — ЖЕК

загрузка...

Крадіжка, що б не крали — гроші, машину або електроенергію, — все одно залишається крадіжкою..

Але якщо вкрасти у сусіда — соромно, а ось деякі вважають, що, якщо крадуть із загального котла, то начебто і не вкрали — подвійні стандарти в дії …

11 червня минулого року комісія з АТ «Сумиобленерго» перевірила системи електропостачання будинку по вул. Прокоф’єва, 36. Енергетики виявили п’ять фактів самовільних підключень до електромережі в під’їздах. Зрозуміло, що місцеві «кулібіни» підключалися повз лічильників. Фахівці склали акт про порушення, оформили всі дані, щоб визначити вартість спожитої і неврахованої електроенергії. Провели фотофіксацію виявлених порушень та вилучили зразки проводів від самовільних підключень.

Підрахувавши збитки, обленерго подало до господарського суду Сумської області позов … на КП «Сумитеплоенергоцентраль», яке обслуговує даний будинок. У позові приватне підприємство зажадало стягнути з комунального 127,8 тис. грн. вартості необлікованої електричної енергії, а також оплатити 2000 грн. судових витрат. Господарський суд вимоги позивача повністю задовольнив.

Читати також: Незаконний поруб дерев зі збитками у майже 300 тис грн – повідомлено про підозру жителю Сумщини

Ми звернулися до директора КП Євгена Скоробагатського з проханням прокоментувати цю ситуацію:

— Суть питання проста. Коли фахівці «Сумиобленерго» прийшли з перевіркою, побачили, що мешканці самовільно підключилися до електромережі в під’їзді. А так як «Сумитеплоенергоцентраль» є керуючим цього будинку, то оплату за невраховану електроенергію нарахували КП, а не жителям. Це, звичайно, несправедливо. На суді ми говорили, що не можемо в кожен під’їзд поставити охоронця або відеокамеру, але наші доводи не взяли до уваги. Позиція суду така — є керуюча компанія, значить, вона за все відповідає.

— Ви не будете подавати до суду апеляцію або позов на жителів, які крали електроенергію?

— Складність полягає в тому, що точно встановити, хто несанкціоновано підключився до мережі, — неможливо, так що і подати в суд на мешканців КП не може. До того ж саме мешканці найняли КП управляти будинком, а значить, і стежити за збереженням їх майна. Апеляцію ми подавати будемо, але шансів виграти її дуже мало.

Виходить, що управляє КП заплатить чужі борги …

Вікторія Ростоцька ВШ

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *