У Сумах не будуть боротися з кліщами в 2020 році

Отримала відповідь петиція сумчанина Павла Молодецького щодо боротьби з кліщами на террітріі Сум.

“Обробка парків, скверів та лісосмуг від кліщів в м. Суми, та зобов’язати комунальні господарства проводити такі заходи на регулярній основі.

Зараз сезон кліщів. Багато людей та тварин страждають від їх укусів. На даний час змінились кліматичні умови (тепла зима), а також закриття санепідемстанцій призвело до того, що популяція кліщів виросла у декілька разів. Головне, що кліщі дуже небезпечні і є переносниками тяжких хвороб (кліщовий енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма), ерліхіоз, кліщовий поворотний тиф, плямиста лихоманка та інші), що можуть призвести до інвалідності чи смерті. Рівень захворюваності на таку хворобу як бореліоз виріс у кілька разів.
Кліщів зараз багато і вони всюди, навіть у парках, дитячих майданчиках та у дворах.
Це дуже нагальна проблема, яку терміново потрібно вирішувати!!!”-написав автор петиції, яку підписало 272 особи з 250 необхідних.
Відповідь влади м.Суми така:
“За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Обробка парків, скверів та лісосмуг від кліщів в м. Суми, та зобов’язати комунальні господарства проводити такі заходи на регулярній основі», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2283), повідомляємо наступне.
Боротьба з кліщами проводиться за епідемічними показниками шляхом застосування акарицидів (різновид пестицидів) в умовах високої чисельності кліщів на територіально обмежених ділянках. Проводити таку обробку рекомендується навесні у період найвищої активності кліщів. При цьому, негативним наслідком винищення кліщів у цей спосіб є забруднення довкілля. Під час і впродовж 72 годин після обробки території хімічний препарат, який використовується проти кліщів, може подразнювати дихальні шляхи людини.
Ще один спосіб боротьби з кліщами – постійне підкошення трави та боротьба з чагарниками, підвищення рівня благоустрою територій парків і скверів шляхом покращення їх санітарного стану: розчищення територій парків і скверів від сухостійних дерев, захаращеності дикорослим чагарником, опалого листя, стихійних сміттєзвалищ та проведення робіт по догляду за зеленими насадженнями. Дані роботи виконуються в межах бюджетного призначення на 2020 рік.
На жаль, відповідно до рішення Сумської міської ради від 24.12.2019 року №6248-МР «Про бюджет Сумської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» по департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради, видатки на проведення робіт з акарицидної обробки вищевказаних територій не передбачено.
Зазначаємо, що при складанні проекту бюджету на 2021 рік Ваша пропозиція буде врахована.”

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *