У Сумах школу №31 оштрафували за недопуск інспекторів

Під час планової перевірки комунальної установи Сумського спеціального навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад Сумська спеціальна початкова школа №31 Сумської міської ради, 28 жовтня 2019 р. спеціаліста Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області були виявлені порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

У серпні та вересні 2020 року інспектори Головного управління двічі намагалися потрапити на харчоблок учбового закладу з метою перевірки усунення порушень, які стосуються дотримання гігієнічних вимог під час організації харчування дітей. Однак директор закладу, навіть в присутності поліцейських, не допустила посадових осіб Головного управління до перевірки.

За фактом недопуску до проведення перевірки інспекторами був складений протокол на підставі, якого були застосовані штрафні санкції в розмірі 50 тис. грн.

Тактикою захисту були обрані звинувачення посадових осіб Головного управління в корупційних правопорушеннях та злочинах про що директор закладу направила повідомлення на Урядову гарячу лінію.

Читати також: На Сумщині поліція оперативно викрила чоловіка у скоєнні крадіжки з магазину

У зв’язку з цим, неодноразово Головне управління зверталось до управлінь освіти міського та обласного рівня з приводу надання конкретних доказів комунальним учбовим закладом у підтвердження озвучених звинувачень.

Проте таких доказів надано не було. З метою з’ясування обґрунтованості звинувачень в корупції та тяжких злочинах, Головним управлінням також було направлено звернення до органів нацполіції, які відкрили за даним фактом кримінальне провадження згідно ст. 396 Кримінального Кодексу України. Враховуючи зазначене, звинувачення директора учбового закладу на адресу посадових осіб Головного управління не знайшли свого підтвердження.

Незважаючи на очевидні факти перешкоджання інспекторам Головного управління в доступі до харчоблоку та проведенні перевірки, зафіксовані на відеозапис, директор ДНЗ №31 оскаржила застосований штраф до Сумського окружного адміністративного суду.

Читати також: На автодорозі Суми – Полтава перекриють рух автотранспорту

В ході численних судових засідань представниками Головного управління було доведено порушення законодавства в діях Сумської спеціальної початкової школи №31. В зв’язку з цим, рішенням Сумського окружного адміністративного суду постанова про застосування штрафних санкцій в розмірі 50 тис. грн. по факту недопуску до перевірки була визнана законною, а в задоволенні вимог ДНЗ №31 було відмовлено.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *