У Сумах врятували хлопця, який травмувався під час пірнання у річку

загрузка...

Про це у фейсбуці написав  директор СОКДЛ Ігор Змисля. «Нещодавно до Сумської обласної дитячої клінічної лікарні потрапив 15-річний пацієнт з дуже складною травмою шийного відділу хребта, а саме — компресійним багатоуламковим переломом. Хлопець травмувався під час пірнання у річку. Як відомо, пошкодження шийного відділу хребта є найбільш тяжкою та небезпечною травмою, яка майже у 60% випадків супроводжується пошкодженням спинного мозку та інвалідізацією хворого.

Дуже часто подібні прикрі випадки виникають саме під час пірнання у воду. Після пошкодження спинного мозку та його корінців, людина втрачає можливість рухатись. Як наслідок — є велика вірогідність потонути.

Нашому пацієнту пощастило, бо його вчасно дістали з води та доставили до медичного закладу. При госпіталізації у хлопця були скарги на біль у шийному відділі хребта, на відсутність рухів та порушення чутливості у верхніх та нижніх кіцівках, а також тулубі (тетраплегія). Медичною командою СОДКЛ на чолі з нейрохірургами Кмитою О. П. та Зінченко С. С. спільно зі співробітником КНП «ЧОЛ» ЧОР Годлевським Д. О. було проведено багатогодинну складну операцію на шийному відділі хребта.

загрузка…


Пацієнту було видалено зруйновані кісні структури, усунено компресію (здавлювання) спинного мозку та корінців, замінено тіло зруйнованого хребця та проведено стабільну фіксацію. Якщо говорити немедичною мовою, то хребці скріплені пластинами з гвинтами, а для відновлення тіла хребця використано металевий імплант. В першу добу після оперативного втручання у хлопця значно зменшився больовий синдром, нарешті він зміг спати. Протягом двох тижнів реабілітації з’явились рухи в верхніх кінцівках та почала відновлюватись їх чутливість.

Завдяки активній хірургічній тактиці та професійній реабілітації, життя хлопця врятовано. І хоч попереду у нього тривалий час реабілітації, тепер багато залежить від його витримки та жаги до повного одужання, але наші лікарі вже зробили найважливіше.

На Сумщині грабіжник із заточкою відібрав у дітей 25 гривень і круасани

Я вкотре прошу усіх дітей та їх батьків – будьте обережні під час купання на водоймах, не беріть на себе більше, ніж можете, не ризикуйте здоров’ям та життям, бо це найбільша цінність, яку ми маємо. Ну а своїм колективом вкотре завжди горджуся та захоплююся. Працюємо далі – задля здоров’я наших пацієнтів», — написав Ігор Змисля.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *