У Сумах завершили перший етап нового будівництва комплексної системи відеоспостереження

Про мету та етапи впровадження проєкту розповіли під час брифінгу представники міської влади та правоохоронних органів.

Не маючи можливість упродовж кількох років впроваджувати розроблену раніше програму «Безпечне місто», матеріали по виконанню якої потрапили до суду, цього року відповідну роботу фактично почали з початку.

Розпорядження міського голови від 17 лютого 2021 року була створена робоча група з питань встановлення комплексів відеоспостереження та відеоаналітики на території Сумської міської територіальної громади. Згодом були внесені зміни до міської програми «Автоматизація муніципальних телекомунікаційних систем Сумської міської територіальної громади» з метою встановлення сучасних систем відеоспостереження в місті. Серед скоригованих завдань програми було і виготовлення технічної документації, на що передбачили 3,1 млн грн.

«Впровадження міської системи відеонагляду дозволить фіксувати, що відбувається у обласному центрі, стежити за ситуацією аби разом із правоохоронними органами використовувати цю інформацію для попередження правопорушень та розслідування злочинів. Це сприятиме порядку та підвищенню безпеки сумчан», – зазначив міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

На першому етапі реалізації проєкту в поточному році придбали необхідне серверне обладнання та 43 камери (номерні та оглядові), якими обладнали в’їзди до міста. Технічний консультант проєкту Родіон ЛОПАТКА зазначив, що встановлені камери працюють як єдина мережа з іншими містами України, наприклад, Житомиром, Луцьком, Тернополем, Івано-Франківськом, Чернівцями, Ужгородом, Рівним, Енергодаром. Паралельно дані в автоматичному режимі передаються до інформаційної підсистеми «Гарпун». На майбутнє пропонуватимуть сумським підприємцям доєднувати й їхні камери.

Два тижні тому, 26 листопада, система запрацювала в тестовому режимі. Так функціонуватиме до березня, після чого визначатимуться, підходить запропоноване виробником програмне забезпечення для використання в Сумах або необхідно вносити до нього зміни чи шукати нове.

Вся інформація з камер акумулюватиметься на сервері міської ради, а доступ до неї матимуть усі правоохоронні органи.  

Заступник начальника ГУНП в Сумській області Сергій ЗЮБАНЕНКО подякував усім причетним до запуску проєкту та наголосив на важливості функціонування комплексної системи відеоспостереження як такої, що насамперед попереджає скоєння правопорушень, а також дозволяє оперативно розкривати злочини.

Читати також: На Сумщині загинула школярка: випала з 10-го поверху (відео)

Як приклад превентивної (попереджувальної) функції системи начальник управління патрульної поліції в Сумській області Олексій КАЛЮЖНИЙ навів заклади загальної середньої освіти, приміщення та територія яких обладнали камерами коштом громади в попередні роки. Застосування системи відеонагляду зменшило на 95% кількість повідомлень щодо дивних дій біля шкіл. Також правоохоронець повідомив, що в перший день запуску загальноміської системи відеонагляду вдалося виявити автівку-двійник і транспортний засіб, що залишив місце ДТП.

Секретар міської ради Олег РЄЗНІК розповів, що на другому етапі реалізації проєкту планують доукомплектувати камерами кордони міста, придбати необхідне програмне забезпечення, а також створити чотири автоматизовані робочі місця, з яких відбуватиметься постійний моніторинг ситуації. На реалізацію цього необхідно 3,1 млн грн. Також депутатський корпус проситимуть додати на цей напрямок ще 5 млн грн, щоб додатково придбати 62 камери (номерні, оглядові, роботизовані). Завдяки ним планують обладнати відеоспостереження шести перехресть, які запропонували правоохоронці.

Загалом реалізація проєкту у частині облаштування системи зовнішнього відеоспостереження на дорогах міста розрахована на три роки, повідомили на брифінгу.

СМР

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *