У Сумах знову відбувся “тарифний” протест

загрузка...
У Сумах знову відбувся “тарифний” протест
фото Суспільне Суми

Проти нових тарифів за комуналку під стіни мерії в Сумах, вчора 11 січня, вийшли близько двадцяти людей. Вони обурювались підвищенням з 1 січня 2021 року вартості тепла, електроенергії та газу. Зібралися біля будівлі адміністрації близько 11.00. Здебільшого — люди пенсійного віку.

 Нагадаємо, що 10 січня в Сумах також відбувалася акція протесту Мешканці Тростянця, Глухова та Сум вийшли на мітинг проти підвищення тарифів

“Газ підвищується, вода підвищується, електрика підвищується, продукти підвищуються за мінімальної пенсії 1769 грн. Хіба так можна жити? Нехай ті, хто отримує тисячі і мільйони, ті й платять, ми не повинні”. Кор.:  Звідки ви взнали про акцію? – Хтось сказав мені із жінок”, — говорить учасниця акції Валентина Канабєєва.

Читати також: Рейтинг міст: віддай голос за міста з Сумщини

Учасниця акції Надія Олександрівна зазначає: “50% плачу – 1800 грн, там з хвостиком якимось. 50% — чоловік колишній військовий. Квартира – 43 м², двокімнатна. Кор.: – Звідки ви взнали про цей захід? – Сусідка сказала. Якби знала, я б з перших днів ходила і агітувала б. Тут треба не те що десяток, тисячу людей було, оцю всю владу гнати у три шиї”.

“Місцева влада повинна вийти до людей, має роз’яснити, почути людей, має звертатися десятки разів до Верховної ради, до президента, що люди живуть на межі.

Кор.: — Звідки ви взнали про цю акцію?

– Від сусідів”, — каже учасник акції Дмитро Стрижак.

Ні сумський голова, ні його нові заступники до учасників акції не вийшли.

фото Суспільне Суми

Нагадаємо, що Олександр Лисенко на апаратній нараді розпорядився створити робочу групу з вивчення питання підвищення тарифів на газ та електроенергію і ініціював звернення міської ради до Кабміну та Парламенту. Речниця ТОВ “Енера Суми” Наталія Гончарова сказала, що з початку року пільги на електроенергію скасовано.

“З 1 січня 2021 року за весь обсяг використаної електроенергії побутові споживачі платитимуть за єдиним тарифом. Тобто, 1 кВт коштуватиме 1 грн 68 коп., так, як це передбачає постанова Кабміну. Пільговий тариф, дійсно, скасовано, як ми знаємо, раніше на перші 100 кВт для населення діяла пільгова ціна 90 коп. З лютого жителі Сумщини отримають вже нові рахунки без врахування цього пільгового тарифу”, — зазначила вона.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *