У Сумах під загрозою закриття вже не дві, а три школи!

Як уже повідомлялося раніше, управління ДСНС в Сумській області подало позови до Сумського окружного адміністративного суду з вимогою закрити школи №3 і №15 через відсутність автоматизованої пожежної сигналізації. Зараз позови перебувають на розгляді. Але на цьому справа не закінчується.

9 грудня під час засідання депутатської комісії Сумської міськради з питань освіти та охорони здоров’я було розглянуто звернення директора школи №2 Олега Токаренко про виділення 1 млн. грн. на облаштування пожежної сигналізації (в т.ч. 150 тис. — на розробку проектно-кошторисної документації).

— 27 листопада управління ДСНС в Сумській області подало позов до суду з вимогою вжити заходів реагування на порушення законодавства у сфері техногенної та протипожежної безпеки — повністю припинити роботу школи до усунення порушень, — розповів О.Токаренко депутатам. — Справа прийнята до розгляду за спрощеною процедурою, навіть без виклику нашого представника. З усіх пунктів порушень, які були пред’явлені, найсерйозніший — це відсутність протипожежної сигналізації. У школі є локальна сигналізація (правда, вона не виведена на центральний пульт), але це не задовольняє ДСНС. Більш того, зазначу, що вже є прецеденти: у вересні та листопаді цього року Сумський окружний адмінсуд задовольнив подібні позови і виніс рішення про повне припинення роботи і знеструмленні частини будівлі школи в Білопільському районі. З огляду на те, що в нашій школі на сьогодні тисяча п’ятьдесят чотири учня та 103 співробітника, зупинка роботи школи в зимовий період, крім того, що не дасть можливості дітям реалізувати законне право на освіту, а ще й викличе, я думаю, великий суспільний резонанс. Так що наслідки, самі розумієте, можуть бути серйозні і непередбачувані.

Директор КП порекомендував керівнику Інфраструктури міста Суми податись в рибалки [su_button url=»http://www.odindoma.sumy.ua/misto/dyrektor-kp-porekomenduvav-kerivnyku-infrastruktury-mista-sumy-podatys-v-rybalky/» size=»4″]ЧИТАТИ[/su_button]

— Я так розумію, що в першу чергу вам потрібно 150 тисяч на проектно-кошторисну документацію? — уточнив голова комісії Віталій Мельник. — Скажіть, якщо ми виділимо вам для початку хоча б цю суму, це допоможе призупинити рішення про негайне припинення навчального процесу в школі?

— З огляду на останні події в Одесі — дуже в цьому сумніваюся, — сказав директор школи.

— Ну, мільйон я не знаю де зараз взяти … — розвів руками В.Мельник.

— Є тільки одна можливість: нам в міському бюджеті на 2020 рік закладено 1 млн. грн. на утеплення фасаду школи. Так, напевно, єдиний вихід для нас — зняти ці гроші з фасаду і перекинути їх на пожежну сигналізацію, якщо це можливо, — запропонував О.Токаренко.

— Якщо стоїть питання про те, що школу можуть закрити, то який вже там фасад, звичайно, треба терміново сигналізацію робити, — погодився В.Мельник.

Члени комісії одноголосно підтримали це перерозподіл коштів. У четвер, 12 грудня, директор школи №2 подав заперечення (заперечення?) Проти цього позову, і до нього було докладено рішення комісії. Але чи буде цього достатньо для ДСНС або школу №2 спіткає доля її білопільської колеги?

Не варто забувати і про те, що закриття шкіл №3 і №15 теж поки залишається під питанням: хоч для них в проекті міськбюджету-2020 і закладені гроші на облаштування пожежної сигналізації (3 млн.), але розгляд позовів по цим школам все ще триває в суді і своїх вимог управління ДСНС поки не змінювало.

І  ніхто не гарантує, що рятувальники обмежаться цими трьома і позовами, тому що, як відомо, в Сумах 35 шкіл і 37 дитсадків, і практично ні в одному з цих навчальних закладів немає автоматизованої пожежної сигналізації з виведенням тривожного сигналу на центральний пульт ДСНС…

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *