У Сумах протягом двох місяців усі бажаючі зможуть пройти тест на ВІЛ-інфекцію

загрузка...

У центрі Сум людей обстежують на ВІЛ-інфекцію. Тестування спільно проводять фахівці Центру соціально небезпечних захворювань і громадська організація «Клуб Шанс». Почали його 1 липня, планують продовжувати не менше двох місяців.

2 липня людей обстежували на Театральній площі, поблизу художнього музею. Достовірність швидких тестів — 99%, розповіла старша медсестра відділення ВІЛ-інфекції Тетяна Бражник. «Якщо тест негативний, ми кажемо результат, даємо довідку за вашим бажанням. Якщо позитивний – ще двічі перероблюємо тест, виписуємо довідку і направляємо до лікаря нашого відділення», — говорить вона.

Наразі «відстали» у кількості тестування населення на ВІЛ через карантин, каже директор обласного медичного центру соціально небезпечних захворювань Тарас Злиденний.

У центрі Сум людей тестуватимуть на ВІЛ протягом двох місяців

«Щоб досягати результатів у лікуванні і тестуванні, треба тестувати не менше 5 % від орієнтовної кількості населення. Ми дотримуємось всіх карантинних заходів: масковий режим, обробка, населення може не хвилюватися», — розповів він.

Громадська організація «Клуб Шанс» надає мобільну амбулаторію і соціального працівника, розповів керівник Андрій Букін. «Обласний заклад дає частково тести і медпрацівника, що проводить тестування. Такими об’єднаними зусиллями ми будемо впродовж 2-ох місяців робити тестування для всіх охочих», — сказав він.

Читати також: Два тижні без води: мешканці села на Сумщині готові перекрити рух поїздів

У центрі Сум людей тестуватимуть на ВІЛ протягом двох місяців

За півтори години роботи протестували 5-ох людей. Усі отримали негативні результати. Але спілкуватись з пресою люди не схотіли.

За словами директора медичного центру соціально небезпечних захворювань, зараз в області ВІЛ-інфекція виявлена у близько 2 тисяч людей, кожен другий отримує лікування.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *