Виставка «Традиція в часі» у Сумській міській галереї (до 16 серпня)

загрузка...

Члени Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України презентували виставку «Традиція в часі» у Сумській міській галереї.

В експозиції представлені роботи у різних номінаціях: різьблення, писанкарство, гончарство, рушникарство, витинання, декоративний розпис, лялькарство.

На виставці презентовані ткані яскраво-червоні кролевецькі рушники О.Петрової, Л.Минтус та В.Мироненко, вишиті рушники Н.Бабенко та Є.Бабенко, а також прикрашені вибійкою рушники О.Гулей.

Керамічна скульптура малих форм та композиції представлені роботами Г.Жук; у техніці об’ємної круглої скульптури, горельєфу, барельєфу і площинно-геометричного різьблення працюють В.Шум, С.Шкура, С.Скляр.

У витинанках і розписах С.Бідної, Л.Ярцової вбачаються квіткові композиції і сюжети побутового жанру, в основі яких виокреслено узагальнений образ українського козацтва (А.Гаранжа, В.Коздровська). Декоративні розписи Н.Гудилко та твори малярства Т.Суркової, О.Ляшенко навіяні народними квітковими мотивами з елементами «петриківського» розпису.

Під прицілом правоохоронців заступник начальника екоінспекції Сумщини Уваров

Доповнюють експозицію народні ляльки-мотанки І.Дмитренко та О.Ракітіної, виконані вузловою технікою зі своїм яскраво вираженим національним колоритом.
У техніці писанкарства працюють С.Огнєва, Д.Гула.

Виставка вдало продемонструвала нові досягнення сумських митців, об’єднуючи в одне ціле твори аматорів та професіоналів; вона засвідчила стан сучасного декоративного та народного мистецтва, виявляючи одвічний потяг до гармонії та краси.

Переглянути виставку можна до 16 серпня.
Вхід вільний з дотриманням карантинних вимог.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *