«Збитки, відсутність покупців та штрафи»-сумські підприємці про карантин

загрузка...

 

фото Суспільне Суми

Яким був перший робочий день для продавців непродовольчих товарів, як пережили жорсткий карантин та що купували сумчани у перший день після локдауну, дізнавались журналісти в Сумах.

Анна Котенко у торгівлі — 5 років, продає квіти. Має крамничку на одному з сумських ринків. Сьогодні в ній – подарункова плівка та порожні вазони. Жінка каже, що перед січневим локдауном довелось розпродавати квіти за зниженою ціною, а ті квіти, що залишилися, довелось викинути.

«Великі збитки, великі. Бо квіти ж, ви самі розумієте, пропадають, в’януть, тому ми все це уцінили, розпродалися, зачинилися, були вдома. Зараз ми прибираємо і зараз свіженькі привозитимемо квіточки», — говорить підприємиця.

"Збитки, відсутність покупців та штрафи" - яким був суворий карантин для підприємців Сум

Вона також розповіла, щопопри три тижні простою, ціну на квіти збільшувати не планує. «У людей і так грошей не вистачає. Якщо раніше купляли великими оберемками квіти, то зараз — три, п’ять, сім – і все», — говорить Анна.

Неподалік на цьому торжищі Віктор продає сантехніку. Не впевнений, що утримає ціни на тому ж рівні.

Продавчиня Ніна Іванівна – пенсіонерка, також працює на ринку. Закуповувати новий товар поки не планує, бо і той, що є, продається важко«Людей і так немає на ринку, щоб щось продати, треба знижувати ціну. Біжутерія не дуже йде, бо зараз не сезон на неї, а носочки беруть», — говорить Ніна Іванівна.

"Збитки, відсутність покупців та штрафи" - яким був суворий карантин для підприємців Сум

У ятці підприємця Євгена Комарова – електроніка, інструменти, дрібні речі. Продавець каже – локдаунських збитків не зазнав.

Читати також: Незаконне переправлення трьох нелегалів на територію РФ – на Сумщині організаторові повідомлено про підозру

За час січневого локдауну по місту Суми поліцянти склали 78 адмінпротоколів за статтею «Порушення карантину людей». Про це повідомив Володимир Кузьменко, спеціаліст відділу комунікації Нацполіції Сумщини.

"Збитки, відсутність покупців та штрафи" - яким був суворий карантин для підприємців Сум

«За ч. 1 цієї статті було 19 протоколів, за ч.2 — 59 протоколів. Частина перша стосується суб’єктів господарювання, тобто порушення, які виявлялися у роботі підприємців, а 59 – людей, це було штрафування за ігнорування карантинних заходів, неносіння масок, тощо. По Сумській області за ч. 1 – 71 протокол і за ч. 2 – 754 протоколи», — сказав Кузьменко.

suspilne

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *