27 вересня 2020 — яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

загрузка...

27 вересня-270-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 95 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 14 вересня Юліанського календаря.

Сьогодні - День народження пошукової системи Google / фото REUTERS

Яке свято 27 вересня 2020

Цього дня світ відзначає Всесвітній День туризму, День чеського пива, День народження пошукової системи Google, День подарунків світу, Всесвітній день річок, Міжнародний день глухих.

В Україні — День туризму, День машинобудівника, День вихователя і всіх дошкільних працівників, у США — День матері Золотої зірки, День шоколадного молока, День яловичої тушонки, День «роздави банку», в Канаді — День без виправдань, у Казахстані — День праці, в Монголії — День телебачення, у Киргизстані — День донора крові, в Туркменістані — День Незалежності, у Словаччині — День залізничника, в Мексиці — День закінчення війни за незалежність, у Бельгії — День Французького співтовариства, в Ефіопії — свято Мескельського Хреста.

Пам’ятні дати 27 вересня, річниці та події

У 1480 році в цей день правителі Іспанії Ізабелла Кастильська і Фердинанд Арагонський з санкції Папи Римського Сиксту IV заснували Іспанську інквізицію.

У 1825 році в Англії почався рух першою громадською залізницею. Паровоз, сконструйований Джорджем Стефенсоном, провіз поїзд з 450 пасажирами з Дарлінгтона в Стоктон зі швидкістю 24 км/год.

У 1854 році пароплав «Arctic», йдучи з Британських островів в новий світ, зіткнувся з пароплавом «SS Vesta[en]» (Франція) і затонув біля мису Рейс. Загинули 350 осіб.

У цей день відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів / фото REUTERS

У 1905 році найбільший фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст Альберт Ейнштейн опублікував роботу «Чи залежить інерція тіла від енергії, що міститься в ньому?», в якій пропонувалося знамените E=mc2. Це — закон еквівалентності меси і енергії.

У 1937 році в містечку Альбіон, штат Нью-Йорк, відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів.

У 1967 році один із найбільших у світі лайнерів «RMS Queen Mary» був перепроваджений до Каліфорнії, де з нього зробили плавучий ресторан і музей.

У 2001 році уряд Норвегії заснував премію за математичні дослідження — Абелівську премію.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні святкує Воздвиження Хреста Господнього / фото kapelanstvo.info

Православна церква 27 вересня святкує Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Також день називають «Вирій», «Треті Осенини», «Ставрів день».

Що сьогодні не можна робити

Не варто укладати шлюб-він буде недовгим. Не можна лаятися і шкодити людям. Слід дотримуватися суворого посту: не можна їсти м’ясо і молочні продукти. Небажано ходити в ліс.

Прикмети на 27 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

— дме північний вітер — наступне літо буде теплим;

— заморозки — до ранньої зими;

— ясно і тепло — холоди настануть нескоро;

— різко похолодало — весна буде ранньою.

27 вересня іменини

Іменини у Івана, Вінцента, Даміанта і Косми.

unian.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *