Білопільська міськрада має відшкодувати 2 мільйони гривень за незаконне видобування копалин

Нет описания фото.

Державна екологічна інспекція у Сумській області здійснила позапланову перевірку Білопільської міської ради та її виконавчих органів на предмет виконання делегованих повноважень в частині охорони та раціонального використання надр. У ході перевірки на в’їзді в Білопілля з боку Сум було виявлено піщаний кар’єр завглибшки 3,9 м. Проте, дана земельна ділянка є комунальною власністю і має цільове призначення – для будівництва, розміщення та експлуатації споруд енергогенеруючих підприємств.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Екоінспекторами було встановлено, що дозвіл на видобуток надр на зазначеній території нікому не надавався. Більш того, під час перевірки документів було виявлено факти, які можуть свідчити про причетність керівництва Білопільської міської ради до самовільного добування копалин, що є порушенням ст. 10, 19, 23 Кодексу України про надра.

За результатами лабораторних випробувань встановлено, що на зазначеній ділянці видобувалися пісок та суглинок, які є корисними копалинами та можуть використовуватися в будівництві. Загальний об’єм самовільно добутих копалин складає майже 185 м3 (255,11 тон). Відтак, у результаті самовільного користування надрами була завдана шкода навколишньому природному середовищу в розмірі 2035777 грн. 80 коп.

Читати також: На Сумщині автовикрадача засуджено до 5 років позбавлення волі

За даним фактом, на підставі виявлених Інспекцією порушень, вже відкрито кримінальне провадження. Разом з цим, Державна екологічна інспекція у Сумській області на ім’я білопільського міського голови Юрія ЗАРКА направила претензію на добровільне відшкодування повної суми завданих збитків на користь державного та місцевого бюджетів.

Державна екологічна інспекція у Сумській області

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *