На Сумщині ловлять бракон’єрів: за тиждень — 29 порушень

У період з 17 по 23 червня 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 29 порушень законодавства у сфері охорониводних біоресурсів.

Так, складено 13 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), 12 — за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства). Оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено шість од. заборонених знарядь лову.

Читати також: Станом на 25 червня на Сумщині 77792 випадків COVID-19: нових за добу +24 (+6 смертей)

«У порушників вилучено 19 од. заборонених знарядь лову та майже вісім кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 751 грн та накладено штрафів на суму 1 020 грн. Передано до суду 13 справ для притягнення до адміністративної відповідальності» – зазначив начальник управління Олександр НЕПОЧАТОВ.

Для прикладу, 17 червня 2021 року рибінспектори виявили грубе порушення Правил рибальства водоймі в м. Буринь Конотопського району. Громадянин добув за допомогою сітки 2,5 кг карася сріблястого. Сума збитку склала 425 грн.
Аналогічне порушення задокументовано 18 червня на водоймі в с. Писарівка Сумського району. Громадянин однією сіткою добув 1,5 кг риби: карась сріблястий – 8 екз. та лин. Збитки склали 255 грн.

Читати також: У Сумах священник викидує будівельне сміття у зеленій зоні

В цей же день держінспектори в ході проведення рейду по Сумському району викрили грубе порушення Правил любительського рибальства. На водному об’єкті в с. Яструбене рибалка добував водні біоресурси за допомогою забороненого знаряддя – «павуком». У такий варварський спосіб добув майже 2 кг водних біоресурсів: короп — 2 екз., карась сріблястий – 2екз. Завдано збитків у розмірі 646 грн.

Аналогічне порушення задокументовано на р. Шостка в с. Богданівка Шосткинського району. Громадянин за допомогою забороненого знаряддя — «екрану» добув 0,5 кг риби: плітка – 5 екз. Сума збитків склала 425 грн. На порушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.

За даний час зафіксовано 12 порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів знаряддями лову з гачками, що перевищують дозволену кількість (не більше п’яти) на одну особу та добування риби в заборонений нерестовий період на човнах. На порушників накладено штрафів на суму 1 020 грн.

Читати також: В Сумах среди ночи началась скандальная стройка на СКД

Також оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна в Сумському, Охтирському та Шосткинському районах, згідно з яким вилучено 5 сіток та «павук». У водне середовище випущено 2 кг водних біоресурсів.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Нагадуємо: 09 червня 2021 року закінчився термін нерестового періоду у всіх водосховищах. Продовжується заборона в придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) по 30 червня 2021 року включно.

Забороняються всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 30 червня 2021 року включно.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.