На Сумщині судитимуть начальницю райвідділу Держгеокадастру за службову недбалість зі збитками 2,4 млн. грн.

Сумською окружною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовноначальниці районного відділу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, неналежне виконання службових обов’язків якої призвело до 2,4 млн грн збитків (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, у 2019 році до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області звернулись фізичні особи із заявами про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовно площею по 2 га у власність для ведення особистого селянського господарства. Для подальшого опрацювання Управління передало заяви у відповідний районний відділ.

 Читати також: На Сумщині у криниці знайшли тіло чоловіка

Згідно інформаційних довідок, підписаних начальницею районного відділу, які у подальшому стали підставою для прийняття рішень,вказані землі входять до складу сформованої ділянки площею 105 га, яка відноситься до земель державної власності.Однак, така інформація щодо форми власності не відповідала дійсності, оскільки вказані землі відносяться до майнових паїв співвласників одного з колишніх колективних сільськогосподарських підприємств та передані згідно рішення загальних зборів у користування підприємству.

Крім того, на сесії сільської ради, куди звернулась начальниця районного відділу з відповідними листами щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою, було прийнято рішення про відмову внаданні такого дозволу саме у зв’язку з тим, що вказані землі не відносяться до державної власності.

 Читати також: На Сумщині 41-річна жінка зарізала свого колишнього чоловіка

Попри це, начальниця відділу визначила земельну ділянку, загальна площа якої 105 га як таку, що належить власності державита підписала офіційні документи.Відповідно до висновку експертів такими протиправними діями обвинуваченої завдано шкоду в розмірі 2,4 млн грн.

Досудове розслідування проведено слідчими Сумського районного управління поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба обласної прокуратури

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.