На Сумщині знову щеплюватимуть дітей від туберкульозу: надійшли 14 тисяч доз вакцини

загрузка...

У Сумську область надійшли 14 тисяч доз вакцини від туберкульозу для дітей. Заклади охорони здоров’я отримують їх відповідно до графіка. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета.

У Сумах немовлятам понад місяць не робили щеплення проти туберкульозу через відсутність вакцини БЦЖ.

«У нас є готовий розподіл. Він направлений до закладів охорони здоров’я, в райони, і вони згідно зі своїми графіками, і за можливості, отримують вакцину БЦЖ. Обов’язково вакцина пішла і в пологові будинки, тому що діти ще щеплюються у пологовому будинку», — сказала вона.

Читати також: На Сумщіні пролунав вибух: сварка батька з сином могла завершитися трагедією

Хомета розповіла, як вакцинуватимуть дітей, яким не зробили щеплення в пологовому будинку: «Нічого страшного, тому що, по-перше, у виписках зазначається, що дитина не щеплена. Вона береться на посилений контроль сімейним лікарем. І якщо не пройшло два місяці після виписки з пологового будинку, то дитину щеплюють, навіть без попереднього манту».

Якщо, говорить вона, пройшло більше часу, то «ми розуміємо, що інфікування туберкульозом у нас у побуті є, то перед тим, як проводити щеплення, здійснюється постановка манту і при від’ємній пробі – дитину щеплюють».

suspilne.media

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *