На Сумщині знову стрілятимуть: розпочинається сезон полювання на пернату дичину

Від завтра, 8 серпня 2020 року, в Сумській області стартує сезон полювання на пернату дичину, повідомили у Державній екологічній інспекції у Сумській області.

Екоінспекція наголошує, що під час сезону полювання дозволено полювати по середах, суботах і неділях, а по четвергах – виключно з лягавими собаками. До того ж, полювати буде можна лише в світлий час доби: не пізніше, ніж за годину до заходу сонця, і не раніше, ніж за годину до його сходу.

Разом з цим, є низка заборон, про які має пам’ятати кожен мисливець. Зокрема, не можна:
— стріляти з човна стоячи;
— полювати на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду;
— полювати на неприбраних полях, та тих, де ростуть соняшник та кукурудза;
— полювати без відповідних документів, тобто без державного посвідчення мисливця, контрольної картки обліку добутої дичини, відстрільної картки та дозволу на носіння і зберігання зброї, а за наявності мисливської собаки, — паспорту на неї.
— добувати птахів, що занесені до Червоної книги України або знаходяться під охороною Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Нагадаємо, що за порушення правил полювання, згідно Кодексу про адміністративні правопорушення (ст.85 ч.1),штрафи на громадян становлять від 102 грн. до 1020 грн., а на посадових осіб – від 510 до 1530 грн.
Повторне порушення, чи таке, що мало наслідком добування, знищення або поранення тварин,(ст.85 ч.2),тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 грн. до 2040 грн. з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, і на посадових осіб – від 1530 грн. до 2550 грн. відповідно.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *