Суд виключив “Сумихімпром” з урядового переліку об’єктів великої приватизації

11.08.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов “Сумихімпром” до Кабміну (в справі №826/16110/18) та скасував розпорядження уряду №358-р від 10.05.2018 і №36-р від 16.01.2019 у частині включенні “Сумихімпром” до переліку об`єктів великої приватизації, пише finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, ще в 2011 році було порушене провадження в справі №5021/2509/2011 про банкрутство ПАТ “Сумихімпром”. У 2012 році було введено процедуру санації (яка неодноразово продовжувалася й триває донині).

Як відомо, менеджмент “Сумихімпром” вважають близьким до Д. Фірташа.

 Читати також: На Сумщині рятували лебедя, який потрапив у пастку рибалок-браконьєрів (відео)

Нагадаємо, в кінці червня СБУ заявила, що виявила “протиправну діяльність службових осіб ПАТ «Сумихімпром», спрямовану на умисне доведення до банкрутства, а потім відчуження майна державного підприємства на користь приватних комерційних структур” (цитата).

Тодішнє офіційне повідомлення СБУ:

“У ході досудового розслідування задокументовано факти штучного формування керівництвом ПАТ «Сумихімпром» кредиторської заборгованості товариства через залучення під заставу його майна кредитних коштів, які у подальшому витрачались на придбання у підконтрольних структур сировини за завищеними цінами.

Крім того, за висновками фахівців, розпочата у 2012 році процедура санації підприємства не відповідає вимогам законодавства і сприяє подальшому нарощуванню його боргів. Дії менеджменту призвели до формування боргових зобов`язань ПАТ «Сумихімпром» на суму понад 2 млрд грн, невиплати державі дивідендів та фактичного унеможливлення законної приватизації товариства.

 Читати також: На Сумщині за вбивство пенсіонера юнакам загрожує довічне позбавлення волі

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями здійснення господарської діяльності та проживання фігурантів, під час яких вилучено чорнову бухгалтерію та інші матеріали, що підтверджують протиправний характер їхніх дій.

Для недопущення незаконного відчуження стратегічного держпідприємства судовими органами накладено арешт на майновий комплекс ПАТ «Сумихімпром»”.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *