Сумська міська рада хоче взяти в борг 200 мільйонів  

загрузка...

Сумська міськрада має намір залучити внутрішню позику для того, щоб профінансувати об’єкти бюджету розвитку. Йдеться, зокрема, про випуск облігацій муніціпальної позики на суму 200 млн. грн

Такий проект рішення був включений до порядку денного чергової сесії Сумської міськради 24 червня. У ньому пропонувалося доручити департаменту фінансів підготувати усі необхідні документи для залучення до бюджету Сумської міської ОТГ внутрішньої позики у формі емісії облігацій місцевої позики на таких орієнтовних умовах: облігації — процентні, іменні, звичайні (незабезпечені); сума — 200 млн. грн; термін залучення — до 5 років; відсоткова ставка — на рівні облікової ставки НБУ, яка діятиме на початок відповідного процентного періоду, плюс маржа до 5% річних андеррайтеру (компанія, яка займатиметься випуском облігацій).

Як відомо, вже другий рік підряд місто вимушене знімати фінансування з багатьох капітальних об’єктів по бюджету розвитку через велике недовиконання дохідної частини. Так, минулого року міській бюджет втратив 74 млн. грн через перереєстрацію обласних комунальних установ із Сум в інші райони області. А цього року ситуацію погіршили епідемія COVID — 19 і введені у зв’язку з нею карантинні обмеження, які сильно вдарили по бізнесу і економіці в цілому, так що на середину червня недобір по доходах у бюджеті Сумської ОТГ складав 95,3 млн. грн Але чи дійсно ситуація в місті настільки плачевна, щоб окрім 4 млн. євро кредиту на купівлю тролейбусів і 5 млн. євро кредит на термомодернізацію дитячої лікарні брати ще 200 млн. грн на якісь об’єкти?

Як відомо, в 2009-2010 роках екс-мер Геннадій Мінаєв теж активно проштовхував ідею з випуском облігацій муніціпальної позики на суму 50 млн. грн Але депутати міськради тоді так і не підтримали це рішення. Вони мотивували свою позицію тим, що, якщо місто не зможе погашати відсотки за позикою, міськраді доведеться продавати комунальне майно і землю, і місто залишиться без бюджету розвитку. Крім того, вони вважали кредитну ставку в 17% занадто високою. Тоді кошти від розміщення облігацій планувалося направити на купівлю 25 тролейбусів, реконструкцію ліній зовнішнього освітлення і ремонт доріг. Куди ж хоче вкласти 200 мільйонів мер Олександр Лисенко? Адже, як випливає з проекту рішення, ініціатором цього питання є саме він.

Як виявилося, конкретного переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти від розміщення облігацій, поки немає. Але, за словами директора департаменту фінансів Світлани Липової, гроші планується направити переважно на капремонт доріг. З дорогами в Сумах на сьогодні великі проблеми, вважає керівництво міста. Що ж до процентної ставки, то, за словами мера, йдеться про 10% річних в гривні, і це — дуже вигідні умови.

«Сьогодні є така можливість, і ми повинні її використати, — сказав Олександр Лисенко депутатам. — Ви знаєте, що сьогодні звичайна ставка — від 18% до 24%, а тут 10%! Львів пішов цим шляхом, і вони вже — на фінішній прямій. Ми намагатимемося все оформити у цьому році, пройдемо необхідну процедуру — це мінімум 3-4 місяці, може, навіть до півроку. Але якщо не встигнемо, то на наступний рік вже буде готове рішення».

У результаті депутати підтримали рішення 23 голосами, тож департамент фінансів може починати підготовку документів. Спочатку об’єм і умови позики має погодити Мінфін, потім міськрада своїм рішенням повинна дати добро на залучення позики, після цього виконком оголосить конкурс на послуги з андеррайтингу.

Александр Завадский, shans.com.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *