У Києві викрали сумського бізнесмена (відео викрадення)

загрузка...

У Києві викрали бізнесмена Сергія Ткаченка, його сім’я підозрює роботу російських спецслужб.

Деталі: Сім’я акціонера судноремонтного заводу «Південний» (окупований Севастополь) Сергія Ткаченка стверджує, що його викрали російські силовики. Перед цим він кілька років судився з Росією за віджатий в Криму бізнес, а в березні був заочно арештований російським судом.

До окупації півострова Росією Ткаченко жив в Києві, а туди літав працювати. За словами дружини бізнесмена Юліанни, в 2014 році він не прийняв россійське громадянство, був проти анексії і став персоною нон-грата. Росіяни включили його в базу нев’їзних і незаконно відібрали завод. Свої активи Ткаченко оцінив у 150 млн доларів.

Місту Суми передали естафету в конкурсі «Підкинь до урни» (відео)

Бізнесмен відстоював свій бізнес в українських судах.

У перших числах березня 2020 року московський суд заочно заарештував Ткаченка: на термін в два місяці з моменту його затримання або екстрадиції в Росію. Разом з ним під заочний арешт відправили громадянина Польщі Сельвесюка.

Тоді кремлівські ЗМІ повідомляли, що Ткаченка і Сельвесюка в Росії звинуватили «в участі в злочинному співтоваристві і особливо великому розкраданні коштів». Український бізнесмен проходив по «справі братів Магомедових» про розкрадання грошових коштів АТ «Об’єднана зернова компанія» при поставках українського зерна в 2012-2013 роках як бенефіціар компанії Newbay (Единбург).

Місяць тому Ткаченко через адвоката звернувся до Офісу генпрокурора із заявою про незаконне заволодіння його бізнесом у Криму, а також про незаконне притягнення його до кримінальної відповідальності в РФ.

Він просив розслідувати ці епізоди і дати оцінку «незаконним діям співробітників ГПУ і Нацполіціі», які, як стверджував, «беруть участь у виконанні нелегальних слідчих доручень Слідкому МВС РФ».

Але Офіс генпрокурора переадресував цю заяву в СБУ, а в СБУ сказали, що це не їх сфера відповідальності, і відправили в Нацполіцію.

1 липня Ткаченка викрали з салону краси невідомі: двоє чоловіків увійшли, застебнули наручники і вивезли бізнесмена на сірому автомобілі.

Той факт, що при цьому невідомі «представилися федералами», на думку адвокатів і сім’ї, вказує на те, що Ткаченка викрали російські спецслужби.

Зараз Юліанна Ткаченко стверджує, що отримує погрози від невідомих на свою адресу.

Національна поліція відкрила провадження за статтею 146 Кримінального кодексу — незаконне позбавлення волі або викрадення людини, однак не коментує, де Ткаченко може перебувати зараз і які версії розглядає слідство.

Негласно в МВС запевнили, що на розслідування злочину направлені кращі сили, також, що «поки немає підтвердження того, що викраденого вивезли з території України».

Після викрадення в соцмережах пройшла інформація про те, що Ткаченка могли вивезти до окупованого Криму.

У Держприкордонслужбі її не підтверджують, але і спростувати не можуть: будь-яка інформація про третіх осіб з перетинання кордону заборонена до поширення.

В свою чергу «Українській правді» в ДПСУ уточнили, що отримали лист від Національної поліції відносно вищезгаданої особи. Згідно з законодавством, у разі появи цієї особи на державному кордоні прикордонники мають повідомити поліцію.

 

pravda

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *