У Сумах оштрафували магазин ТОВ «ЮСК Україна» з ТРЦ «Мануфактура»

загрузка...

Cуд підтвердив висновки лабораторних досліджень, що всі відібрані зразки продукції в магазині ТОВ «ЮСК Україна» в ТРЦ Мануфактура в м. Суми не відповідали встановленим вимогам.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на підставі заяви споживача про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам була проведена позапланова перевірка в магазині ТОВ «ЮСК Україна» в ТРЦ Мануфактура за адресою м. Суми, вул. Харківська, 2/2.

В ході проведення перевірки, було прийнято рішення про відбір шести зразків продукції, яка реалізовувалась в магазині. За результатами лабораторних випробувань ДП «Харківстандартметрологія» було встановлено, що всі відібрані зразки продукції не відповідали встановленим вимогам до безпечності та/або маркування.

З матеріалів справи 826/3900/18  «Державне підприємство «Харківстандартметрологія» у письмових пояснення на адміністративний позов зазначило, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з підстав того, що у січні 2018 року позивач звернувся до Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» щодо проведення випробувань гірлянди новорічної GUTTORM, арт 5617200, гірлянди новорічної OKENIT, арт. 6050800, лампи настільної OLAFUR, арт. 1961300, однак даний лист і протоколи випробувань вказаного підприємства не містять інформації щодо ідентифікуючих ознак переліченої продукції такої як серія та номер партії, дата виготовлення продукції. На думку представника третьої особи, встановити тотожність зразків продукції, наданих на випробування до ДП «Харківстандартметрологія» та до ДП «Укрметртестстандарт» без встановлення жодних ідентифікуючих ознак є неможливим.»

У зв’язку з введенням такої продукції ТОВ «ЮСК Україна» в обіг, відповідно до Закону України «Про державний нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області винесено постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 51 000 грн. та прийнято рішення про застосування обмежувальних (корегувальних) заходів а саме: припинення реалізації продукції, що не відповідає чинному законодавству, до приведення такої продукції у відповідність.

Дільничний офіцер поліції розкрив крадіжку грошей у літньої жительки Кролевецького району

Суб’єкт господарювання не погодився з проведеною перевіркою та звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафних санкцій та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду, у задоволенні позовних вимог ТОВ «ЮСК Україна» відмовлено.

Після винесення постанови, ТОВ «ЮСК Україна» у добровільному порядку було сплачено лише частину штрафних санкцій у розмірі 25,5 тис. грн. Для примусового стягнення решти штрафних стягнень, а також вартості відібраних зразків та витрат, пов`язаних з проведенням лабораторних досліджень, відділом правового забезпечення Головного управління був підготовлений та направлений позов до Окружного адміністративного суду м. Києва.

За результатами судового розгляду рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.08.2020 було задоволено позовні вимоги про стягнення з ТОВ «ЮСК Україна» штрафних санкцій та витрат, пов’язаних з відібранням зразків продукції та проведенням лабораторних досліджень в розмірі 54,6 тис. грн.

Питання законності здійснення контролю Головним управлінням за якістю та безпечністю нехарчової продукції було неодноразово предметом судових спорів, зокрема в судовому порядку відділом правового забезпечення було доведено законність застосування штрафних санкцій до суб’єктів господарювання, що здійснювали господарську діяльність в магазині «Аврора» (76,5 тис. грн.) та магазині «Київстар» (63,75 тис. грн.).

Джерело Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *