Викид одоранту: Мешканці Сумського району повідомили подробиці ситуації

загрузка...

Жителі Сумського району вважають, що причиною неприємного запаху став викид одоранту на газовій станції. Сморід та погіршення самопочуття відчули мешканці сіл Ганнівка, Гриценкове, Загірського, Перехрестівки та околиці Сум ввечері 19 липня.

Першими запах газу в с. Гриценкове відчули підлітки о 19.00, коли сиділи на подвір’ї.

“Почали їздити селом та питати, чи у всіх вимкнений газ. Може, хто забув. У всіх він був вимкнений”, — розповідає Діана Гриценко.

Згадує вчорашній вечір і продавчиня Світлана Бардакова. Їй зателефонувала сестра з Ганнівки і попередила, каже жінка.

“Говорить: зачиніть вікна, тому що газ: Ганнівка, Тепличний і на Курській люди говорять, знайомі. І тут — Перехрестівка, Гриценкове, особливо провулок. Приходила одна жіночка і говорила, що люди задихалися – газ”, — зазначила вона.

У Сумах жінку побили цеглиною і відібрали сумку

Галина Тимошенко говорить, що викиди відбуваються раз на пів року.

“Це зі станції цієї перекачувальної. Вчора найбільше було. Так чути, що шумить у них, то ми і думаємо, що це — газ. Учора не шуміло, але газ дуже чути було”, — каже вона.

Наталія Брагіна скаржиться на погіршення самопочуття. “Зараз краще, але враження запаморочення голови, не головний біль”, — розповідає жінка.

Село Гриценкове входить до складу Миколаївської громади. Її голова — Сергій Самотой — про те, що у селі люди потерпали від газу, вперше чує. За його словами, на території громади працює одна газова станція, друга — межує поряд Вона розташована — у Сумській ОТГ.

У Сумах закрили кримінальне провадження стосовно жінки, яка знущалася над собаками

“Газопроводи на території громади — цілі, працюють у звичному режимі. Ніяких аварій не ставалося”, — розповідає він.

Віктор Пирогов — житель Ганнівки, працює інженером на одному з сумських заводів. Він говорить, що це був одорант.

“Спочатку було враження, що це витік газу з будинкових мереж. Почали шукати, але тоді звернули увагу, що подібні дії роблять усі сусіди”, — каже він.

За його словами, потім почали телефонувати один одному.

“Зрозуміли, що стан повітря в будинку значно кращий, ніж за будинком- і він починав все дужче й дужче погіршуватися. Тоді було зрозуміло, що це запах одоранту, видно десь був великий витік одоранту», — роз’яснює чоловік.

Речниця “Сумигаз” Анастасія Шимаріна сказала: вони розподіляють, а не транспортують газ й одорант не використовують. За її словами, аварійно-диспетчерська служба «Сумигаз» не зафіксувала витоки на газорозподільних мережах Сумської області, і, безпосередньо, Сумського району.

У Глухові знайшли шкільний рюкзак з моторошним «сюрпризом»

“Щодо питання одоризації, то АТ “Сумигаз” не займається одоризацією. В мережу газ заходить вже в одорованому вигляді”, — зазначила вона.

Газова станція, з якої міг піти одорант, розташована поблизу села Загірське, це — за 1 км прямо від Гриценкового та Ганнівки. Станція – підрозділ Сумського управління магістральних газопроводів і складова «Укртрансгазу».

За словами директора департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА, Олександра Мілаша, два офіційні запити направили до Сумигазу та до управління магістральних газопроводів, які можуть використовувати цей одорант.

“Поки ці запити дійшли, я вже спілкувався з керівництвом: і один, і другий кажуть, що у нас ніякого витоку немає, і у нас аварії нема. Ми чекаємо на офіційну відповідь”, — зазначив він.

Природний газ не має смаку і запаху, аби людина його могла відчувати, у газ додають одорант. Він нагадує за запахом гнилу цибулю та є небезпечним, говорить лікарка Наталія Чередниченко.

“Речовина відноситься до ІІІ класу токсичності: вона може вражати центральну нервову систему, печінку, нирки”, роз’яснює експертка.

За її словами, потрапляє вона шляхом вдихання цих парів і може викликати сухий приступоподібний кашель, утруднене дихання, задишку.

У Сумах з річки Псел підняли тіло чоловіка

“У хворих на хронічні захворювання органів дихання, тобто викликати може загострення цих захворювань”, — каже лікарка.

На територію станції потрапити нам не вдалось – усе було зачинене, а телефон її начальника Андрія Пархоменка не відповідав.

Суспільне чекає на коментар “Укртрансгазу”.

 Юлія Ніколаєва, Ігор Стрельцов suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *