116-й суїцид на Сумщині з початку року: чому ніхто не бачить проблему?

загрузка...

Трагедія сталася учора, 26 травня, у Білопіллі. За даними відділу комунікації поліції Сумщини, за місцем мешкання був виявлений повішеним чоловік 1955 року народження. З початку року це вже 116-й випадок самогубства у Сумській області. За аналогічний період минулого року на Сумщині було скоєно 93 суїциди.

Суїцид в Україні є лідером серед неприродних випадків смерті, до яких відноситься також смерть від алкоголю, вбивство (кримінал), ДТП і військові дії.

Тільки з початку року на території Сумщини зареєстровано 116 доведених до кінця випадків суїциду. І це не рахуючи спроб, в тому числі і тих, про яких ніхто не дізнається. Всього в Україні щорічно зводить рахунки з життям близько 6000 чоловік. Причини у всіх різні, в кого-то нерозділена любов, хтось не зміг розрахуватися по кредитах, а у когось немає коштів на лікування, а людина вже просто не в змозі терпіти біль тощо.

Але досвід показує, що якщо поговорити з людиною в потрібний момент, то можна зберегти йому життя. Ось буквально на початку травня на Сумщині був випадок, коли співробітник поліції поговоривши з неповнолітнім умовив його не стрибати вниз. І такий випадок непоодинокий в регіоні.

Сумські патрульні допомогли велосипедисту, який знепритомнів під час руху

У Сумській області є телефони довіри. Ось два основних 0542 78-00-00; 050-914-40-24.  Є телефони довіри і в регіонах області. Наприклад, Білопілля 05443-9-28-96. В інтернеті ви можете дізнатися, якщо у вашому районі такий номер, якщо ж ні, можете дзвонити в разі потреби за сумським номерами.

https://gannivsko-virivska-zosh0.webnode.com.ua/psikhologichna-sluzhba/

Я, як автор публікації, повинен був вам ось так написати, але якщо об’єктивно, то зазначені номери, на жаль не працюють як слід. Минулого тижня ми кілька разів дзвонили по всім трьом номерам (Суми та Білопілля) і трубку взяли тільки в Білопіллі але не з першої спроби. Там жінка поцікавилася, куди я дзвоню:

-Мені потрібно з кимось поговорити. Це ж «телефон довіри»?

-Ой, я не знаю, можливо. На цьому номері кілька кабінетів. Зачекайте, я дізнаюся …

Ми почекали 15 хвилин, поки жінка десь бігала і до трубки так ніхто і не повернувся. Якби туди подзвонив той, хто вирішив звести рахунки з життям, він би не чекав.

Ми провели опитування в соцмережі, цікавлячись у жителів регіону про те, чи знають вони номери телефонів довіри?

Переважна більшість знають, що вони є, що вони вказані в аптеках або десь на сайтах, але не стикалися з ними. Деякі не чули зовсім про те, що вони є. Є ті, хто знає ці номери, на щастя ні разу не користувалися. Але таких — одиниці. З близько 500 осіб приблизно десять написаи, що знає номер. Але ми зараз говоримо про тих, у кого є інтернет. Але ж мешканці сільської місцевості або пенсіонери … а таких набагато більше, чи знають вони номери цих телефонів?

На Сумщині Управління Держпраці анонсувало перевірки підприємств

Про що це говорить? Про те, що у нас є програми, спрямовані на боротьбу з домашнім насильством і торгівлею людьми, буллінг про що ми часто чуємо і пишемо, а ось з програмами пов’язаними з психологічною допомогою чуємо вкрай рідко. І як виявилося, ще й телефони довіри підводять, адже хоча вони і є, але ніхто не відповідає на дзвінок. і ми в цьому переконалися самі.

А за кожним таким дзвінком, можливо, варто чиєсь життя.

Ми обов’язково повернемося до цієї теми. Адже новини про чергові суїциди в області не змусять себе чекати.

Далі буде…

shans.com.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *