З 1 вересня в Україні запрацює механізм монетизації “пакунку малюка”

З 1 вересня 2020 року починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги пакунок малюка, передає УНН з посиланням на пресслужбу Міністерства соціальної політики.

Так, замість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” після закінчення їх в регіонах надаватиметься грошова допомога.

“Відтепер у батьків є право обирати, що для їх малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку”, – повідомили в міністерстві.

Кабінет міністрів на засіданні 29 липня погодив старт пілотного проекту з монетизації одноразової допомоги “пакунок малюка”.

Міністерство соціальної політики також раніше опублікувало алгоритм, який має виконати отримувач, який бажає замість бебі-боксу отримати компенсацію.

загрузка…

Алгоритм дій отримувача компенсації.

Отримувача – батьки, у яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька – патронатні вихователі, опікуни новонародженої дитини (за умови неотримання пакунку малюка у натуральному вигляді): звертається до АТ “КБ “ПриватБанк”, укладає договір з АТ “КБ “ПриватБанк”, відкриває рахунок зі спеціальним режимом використання, отримує спеціальну соціальну картку, звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із заявою та пакетом документів протягом 12 місяців з дати народження дитини”, – йдеться у повідомленні.

Відтепер кожна сімʼя, яка має новонароджену дитину та не отримала натуральної допомоги «пакунок малюка», зможе скористатись своїм правом на грошову компенсацію від держави у розмірі 5000 гривень.

На Сумщині СБУ завадила контрабанді ліків і тютюну з Росії на 7 мільйонів гривень

Вказано, що отримувач має надати:

– копію свідоцтва про народження дитини;
– копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземця та особи без громадянства;
– копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
– копію рішення про встановлення опіки (в разі здійснення опіки над дитиною);
– копію рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);
– довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (в разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році.

Зазначається, що заяву та пакет документів можна подати в електронному вигляді.

Також повідомляється, що отримувач компенсації самостійно витрачає кошти грошової компенсації протягом року у визначених закладах торгівлі або через інтернет магазини для придбання речей з визначеного переліку – дитячих товарів та товарів для породіллі. Зокрема, засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, в тому числі підгузків, серветок, дитячого одягу та взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, дитячих іграшок, текстилю для дітей, в тому числі рушників, ковдр.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *