Держказначейство зупинило фінансування всіх незахищених видатків

загрузка...

У Кабміні заявили, що держбюджет неспроможний обслуговувати всі видатки, передбачені на 2020 рік

Державна казначейська служба припинила фінансування всіх незахищених видатків. Таким чином, держава відмовилася фінансувати насамперед капітальні видатки: ремонт, реконструкцію, будівництво та інші. Про це заявили високопосадовці в Кабінеті міністрів, повідомляє «Економічна правда».

Посадовці заявили, що держбюджет неспроможний обслуговувати всі видатки, передбачені на 2020 рік. Держказначейство не зупинило лише фінансування захищених видатків — заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів.

Через аварію електромережі Конотопська ЦРЛ тимчасово працює на резервному живленні

«Останні запити від головних розпорядників бюджетних коштів на проведення незахищених видатків ДКС обслуговувала 20 листопада. В 2019 році на аналогічний крок через перекидання бюджетних коштів і невиконання надходжень від митниці прем’єр-міністр Олексій Гончарук пішов 17 грудня», — йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що за підсумками трьох кварталів 2020 року на капітальні видатки уряд витратив 45,8 млрд грн із запланованих на цей рік 112,6 млрд грн. Обмеження можуть торкнутися ремонту та будівництва доріг.

Як відомо, захищені або ж поточні видатки — це видатки на фінансування підприємств, установ, організацій та органів, визначених на початок бюджетного року, а також на фінансування заходів щодо соцзахисту населення. Обсяг захищених видатків не може змінюватися при скороченні бюджетних призначень. До таких видатків відносять виплату зарплат працівників бюджетних сфер, оплату послуг бюджетних установ, комунальних послуг та енергоносіїв, виплату відсотків.

Незахищеними є видатки бюджету на фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності держави. Сюди відносять будівництво, ремонт, створення держзапасів та резервів, придбання землі і нематеріальних активів.

112.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *