Держпродспоживслужба в Сумах вилучає з магазинів м’ясо, на яке у підприємців немає документів

Вилучено 132 кг м’яса, яке реалізовувалося з порушенням встановлених законодавством вимог до обігу харчових продуктів!

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області за зверненням громадянина було здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) магазину в м. Суми, який здійснює реалізацію м’яса та м’ясопродуктів.

У ході перевірки було з’ясовано, що оператор ринку здійснює обіг харчових продуктів власного домашнього виробництва, а саме: м’ясо свиняче, яловиче, сало, балик, печінка, тушки нутрій, тушки кролів та ін., які виготовляються на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу.

На харчових продуктах відсутня позначка придатності, продукція надходить в реалізацію без будь яких супровідних документів. Відсутні будь які підтвердження, про проведення передзабійного огляду та післязабійного огляду тварин та продуктів забою від них. Враховуючи вищевикладене було прийнято рішення про вилучення з обігу харчових продуктів.

Довідка

Відповідно до Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів усі види забійних тварин і птиці перед забоєм підлягають ветеринарному огляду з вибірковою чи поголовною термометрією, а м’ясо та інші продукти забою – ветеринарно-санітарній експертизі, в ході якої повинні бути визначені якість та безпека продукції тваринного походження, що призначена для харчування людей.

Передзабійний ветеринарний огляд тварин і ветеринарно-санітарну експертизу м’яса та м’ясопродуктів здійснюють спеціалісти державних установ ветеринарної медицини. які пройшли спеціальну підготовку та атестовані у встановленому порядку. Після здійснення ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясопродуктів спеціалісти ветеринарної медицини проводять клеймування, та видають відповідні ветеринарні документи (ветеринарне свідоцтво, ветеринарна довідка) щодо подальшого їх використання.

Позначка придатності – це позначка, яка застосовується для підтвердження придатності необроблених харчових продуктів тваринного походження для споживання людиною. Позначка придатності може проставлятися шляхом відбитка на упаковку продукту з подальшою видачею відповідного ветеринарного документа, де зазначається придатність продукту для споживання людиною та міститься позначка придатності. Позначка придатності до споживання людиною необроблених харчових продуктів тваринного походження має бути нанесена до того моменту, коли продукт виходить з бойні, м’ясокомбінату (птахокомбінату), переробного підприємства, державної установи ветеринарної медицини, зокрема державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчому ринку, мисливської організації.

Читати також:  Еще 3 млн: В Сумах снова будут ремонтировать подземный пешеходный переход

Тому, якщо відсутня позначка придатності та супровідні документи ми розуміємо, що забій тварин здійснювався без клінічного огляду та фахової післязабійної ветсанекспертизи, і ми не можемо бути впевненими, що м’ясо, яке знаходиться у продажу не від хворих заразними хворобами тварин, таких, як лейкоз великої рогатої худоби, туберкульоз, бруцельоз, трихінельоз та ін.

Тому, шановні споживачі, бережіть себе і при купівлі харчових продуктів запитуйте супровідні документи на харчові продукти, а у разі підозри та невідповідності продукції яку Ви придбали не зволікайте зі зверненням до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області для відстоювання своїх прав на безпечний харчовий продукт. Адже від того, що ми їмо залежить наше здоров’я!

Держпродспоживслужба

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *