Держпродспоживслужба в Сумській області не рекомендує купання у водоймах міста Суми

загрузка...

Надворі літо. Багато хто з мешканців міста проводить свій вільний час на берегах водойм. З метою встановлення безпечності води водойм для використання населенням під час відпочинку Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області організоване проведення лабораторного контролю водойм міста Суми в місцях відпочинку на відповідність показникам мікробіологічної безпеки.

Так, 2 липня були проведені дослідження 4 проб води річки Псел, з яких не відповідала вимогам проба в районі «Студентського пляжу». 17.07.2020 спеціалістами Сумського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено відбір ще чотирьох проб води — з річки Псел в районі Баранівки (поблизу гриль-бару «Балу»), «Студентського пляжу» (повторно), громадського пляжу «Блакитні озера», а також з озера Чеха.

За результатами проведених лабораторних досліджень встановлена невідповідність всіх відібраних проб за показниками мікробіологічної безпеки. Зокрема встановлено перевищення гранично допустимого вмісту ентерококів в усіх пробах від 2 до 17 разів. Вміст лактозопозитивної кишкової палички в 2 рази перевищував гігієнічні нормативи в пробі, відібраній поблизу гриль-бару «Балу», та майже в 5 разів — поблизу громадського пляжу «Блакитні озера».

Зазначені показники вказують на наявність фекального забруднення води обстежених водойм.

Одночасно інформуємо, що згідно матеріалів офіційного сайту ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 05.07.2020 серед досліджених проб інших водойм області не відповідали гігієнічним нормативам за показниками мікробіологічної безпеки проби, відібрані в Конотопському районі (база відпочинку на озері Кандибине), Охтирському районі (зона відпочинку с. Климентове) та місті Ромни (зона відпочинку на р. Сула).

20-річний мешканець Глухівщини опинився в реанімації зірвавшись з мосту

У зв’язку з цим Держпродспоживслужба області рекомендує утриматись від купання та відпочинку на воді названих водойм, оскільки результати лабораторних досліджень вказують на потенційну загрозу санітарно-епідемічному благополуччю населення.

Вода водойм є чинником передачі різноманітних вірусних та бактеріальних інфекцій, в т. ч. особливо небезпечних. Тому подбайте про свою безпеку. При виборі місця для відпочинку обходьте стороною водойми, біля яких встановлені таблички «купатися заборонено», а також водойми зі стоячою водою, з заростями або ті, де є водоплавні птахи. Не варто купатись у водоймах з домашніми тваринами. Крім того, щоб відпочинок не закінчився у інфекційному відділенні, не використовуйте воду з водойм для пиття, миття рук, миття овочів і фруктів.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *