Директор ТОВ «Сумитеплоенерго» пояснив, чому у робочому порядку підвищили тарифи на тепло

Минулого тижня ЗМІ у Сумах написали про те, що Сумський міськвиконком таємно ухвалив рішення про підвищення тарифів для всіх категорій користувачів, причому до 40% для населення та 80% — для підприємств. Звичайно, політики відразу ж заявили, що не допустять подібного і вже готують на сесію міськради проект рішення про скасування цього коригування тарифів. Проте на апаратній нараді у мерії 24 січня мер Олександр Лисенко попросив керівника ТОВ «Сумитеплоенерго» пояснити ситуацію.

Ось що розповів Дмитро Васюнін: «Вугілля немає, станція працює на газу. Раніше тариф, затверджений НКРЕКП на вугілля, був по 67 доларів, а зараз, після останнього підвищення, — по 130 дол. за тонну. У тарифі у структурі палива на виробництво тепла для населення 75% становить вугілля, решта – природний газ.

У вересні ТОВ подало до НКРЕКП розрахунок тарифу на виробництво теплової енергії на ТЕЦ (для ТЕЦ тариф приймає НКРЕКП). У зв’язку з тим, що процедура розгляду та затвердження тарифу займає 90 днів, кінцевий тариф на виробництво теплоенергії ми отримали у грудні, і він мав бути запроваджений з 1 січня. За цей час сталася криза з постачанням вугілля не лише для ТОВ, а й у всій країні. Найближче постачання вугілля планується 15 лютого. Зараз ми працюємо на збиток, використовуючи для виробництва тепла виключно природний газ, який не закладено у тариф. Підприємство у складному становищі. Крім цього, всі ми чекаємо на прийняття на сесії порядку компенсації між економічно обґрунтованим та соціальним тарифом – за листопадом для СТЕ це 12 млн грн, по грудень – 13 млн грн.

Читати також: На Сумщині поліцейські встановлюють обставини ДТП з загибеллю людини

Інформація про перегляд та встановлення підвищеного тарифу з 21 січня подається у негативному ключі. Але рішення ухвалювалося в робочому порядку через те, що тариф на виробництво теплової енергії на ТЕЦ запрацював з 1 січня. А остаточний тариф ухвалено 21-го. Тобто 20 днів ми вже працювали на збиток! Так, мною було ініційовано розгляд у робочому порядку цього питання. Бо я не маю часу чекати ще 10 днів до чергового виконкому!»

Сам Олександр Лисенко так прокоментував ситуацію: «Новий тариф для «Сумитеплоенерго» затвердила держструктура. Виходить, що на державному рівні розповідають, що тарифи не підніматимуться, але водночас держструктура – ​​НКРЕКП – чомусь перед новим роком підняла тарифи… І начебто це проблема самого підприємства та його госпдіяльності. Але це і наша проблема, тому що остаточний тариф затверджувати нам…»

ВШ

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *