Два працівники “Сумиобленерго” отримали ордени за мужність

Возможно, это изображение 17 человек, люди стоят и в помещении

Енергетики України продовжують гідно тримати свій фронт. В умовах бойових дій вони знову і знову відновлюють пошкоджені ворогом енергооб’єкти, забезпечують керованість енергетичної системи після численних російських атак, роблять усе можливе, аби якнайшвидше повернути електроенергію до осель українців.

22 грудня Україна відзначила День енергетика. З нагоди цього свята президент вручив працівникам енергетичної галузі державні нагороди. Так, орденами “За мужність” ІІІ ступеня були нагороджені і працівники АТ “Сумиобленерго”:

🔸️Костянтин Мірошниченко – начальник служби підстанцій 35 кВ і вище;

🔸️Володимир Лучанінов – електромонтер Охтирської дільниці служби підстанцій 35 кВ і вище.

Костянтин Мірошниченко працює в енергетиці 17 років, з яких 5 років – на посаді начальника служби підстанцій 35 кВ і вище АТ “Сумиобленерго”. За цей час він зарекомендував себе не лише технічно грамотним спеціалістом, а й умілим керівником, який відчуває особисту відповідальність за доручену справу, користується заслуженою повагою в колективі та надихає підлеглих своїм прикладом.

Возможно, это изображение 2 человека, люди стоят, в помещении и дерево

З початку військової агресії росії, Костянтин Мірошниченко не полишав своєї роботи. Ризикуючи життям, він особисто брав участь у відновленні пошкоджених енергооб’єктів – виїжджав на ремонт обладнання підстанцій 35-110 кВ одразу після ворожих ударів. Його новаторські пропозиції та оперативні рішення допомогли втримати енергосистему Сумщини у робочому стані попри нищівні авіаційні удари росіян по енергооб’єктах на початку березня, а відтак – забезпечити стабільне електропостачання мешканців Сум та Сумського району.

“Найбільше врізалося у пам’ять 3 березня – день бомбардування підстанцій Сум та Сумського району. Рано-вранці, після завершення комендантської години, оглянувши одну з підстанцій, я був шокований наслідками авіаударів, – згадує початок війни Костянтин Миколайович. – Для якнайшвидшого відновлення електропостачання нам довелося застосовувати нестандартні рішення – різати ножівками шинування, змінювати схеми живлення, виокремлювати пошкоджені ділянки, що дозволило вже 4 березня прийняти напругу на підстанцію”.

Звикнути до роботи в умовах війни, звичайно, важко. “Обсяг і рівень завдань зараз потребують максимальної зосередженості та холоднокровності. При цьому я відчуваю, що постійно хвилююся за підлеглий персонал – хлопців, які працюють у зоні бойових дій. Коли я поряд із цими хлопцями – мені легше, почуваюся спокійнішим, тому що дивлюся на них і бачу, що все добре”, – говорить Костянтин Мірошниченко і додає: “Отримана державна нагорода – не моя. Вона – для всього колективу служби підстанцій 35 кВ і вище. І не тільки! Саме вони всі – герої”.

За словами Костянтина Миколайовича, надихає на роботу лише одне – необхідність забезпечити людей світлом. “Цього року немає святкового настрою, бо розумієш, що діється в країні. Свято буде після нашої перемоги у війні!” – зауважує він.

Володимир Лучанінов своє професійне життя присвятив роботі на одній з підстанцій Тростянця Охтирського району. Під час окупації Тростянця та активних бойових дій, ризикуючи життям, Володимир Миколайович не полишав своєї роботи на підстанції, виконував оперативні перемикання і працював над усуненням пошкоджень (доки підстанцію через ворожі атаки було знеструмлено повністю). Після звільнення Тростянця від окупантів чоловік разом з колегами брав участь у відновленні роботи електромереж 0,4-10 кВ, щоб була можливість подати напругу на підстанцію і заживити споживачів та підприємства критичної інфраструктури області.

“Я працюю в енергетиці вже майже 29 років, дуже люблю свою роботу і ніколи не шкодував, що обрав саме таку професію, – розповідає Володимир Лучанінов. – Незважаючи на дуже важкі умови роботи, ми витримали ворожі атаки на початку березня, і продовжуємо тримати наш фронт зараз. Без вагань виїжджаємо на відновлення пошкоджень після обстрілів, бо знаємо – є робота, яку обов’язково треба виконати, щоб дати світло людям. Тобто усвідомлюємо рівень професійної відповідальності”.

За його словами, єдине бажання зараз – щоб швидше настав мир. “Потрібна лише перемога України. А далі – будемо працювати! Адже є повага і злагодженість у колективі, бажання добре виконувати свою роботу, відновлювати зруйноване, а отже – все буде добре!” – впевнений Володимир Лучанінов.

Ми щиро вітаємо колег із заслуженими нагородами!

Дякуємо вам за роботу та внесок у перемогу! 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *