Готуйтеся: Тариф на передачу електроенергії з серпня збільшиться на 54,6%

загрузка...

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) з 1 серпня 2020 роки збільшить тариф НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії на 54,6% — з 155,4 грн / МВт-год до 240,23 грн / МВт -год (без ПДВ), передає Інтерфакс Україна.

Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні в суботу з метою забезпечити наявність коштів у компанії для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (через ДП «Гарантований покупець»).

При цьому проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази — до 327,97 грн / МВт-год, а початкове пропозицію НЕК було довести тариф до 604,51 грн / МВт-год. Можливість знизити тариф з’явилася завдяки планам НЕК взяти кредитні кошти у міжнародних фінансових організацій (МФО), що дозволить знизити одномоментно навантаження на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами відповідно до підписаного між урядом України і «зеленими» меморандумом.

Медреформа на Сумщині: Немає ліків — написати заяву до Нацполіціі?

У той же час на прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу. Після проведеного в перерві засідання наради глава регулятора Валерій Тарасюк повідомив, що «Укренерго» проведе додаткові переговори з МФО з метою збільшення обсягу залучених кредитних коштів.

За словами глави НЕК Володимира Кудрицького, банки будуть готові обговорювати перегляд параметрів фінансування за умови прийняття Верховною Радою законопроектів, які дозволять збалансувати ситуацію на ринку, і зміни Кабінетом міністрів моделі покладання спеціальних зобов’язань.

Як повідомлялося, «Укренерго» планувало залучити у Європейського банку реконструкції та розвитку EUR128 млн (3,8 млрд грн), у Європейського інвестиційного банку — EUR92 млн (2,8 млрд грн). Зокрема, кошти ЄІБ було зекономлено за результатами реалізації проектів будівництва ПЛ 750 кВ «РАЕС — Київська» і ПЛ 750 кВ «ЗАЕС — Каховська».

На погашення боргів перед зеленої генерацією також будуть спрямовані кошти, отримані компанією від продажу міждержавних перетинів в розмірі 1,4 млрд грн, що стане можливим після прийняття даного у Верховній Раді відповідного законопроекту. Також погашення боргів планується за рахунок введення акцизу на електроенергію для виробників ресурсу з ВДЕ на рівні мінімум 3,2%, що принесе понад 1,5 млрд грн на рік.

Метки:

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *