Як сплативши дві позики сумчанка несподівано опинилася по вуха в боргах

Здавалося б, послуга оформлення кредиту онлайн дуже зручна – отримати гроші на картку можна не виходячи з дому, потрібен лише комп’ютер з Інтернетом. Але є у цієї зручності і інша сторона – оформити кредит на ваше прізвище можуть без вашого відома. І, на жаль, подібні випадки не поодинокі.

Особливо грішать цим різні фінансові компанії, що обіцяють швидко, без застави, поручителів і перевірки ваших фінансових можливостей видати будь-який кредит.

Сумчанка Галина Данилова (ім’я змінено) на початку лютого цього року взяла кредит в двох таких компаніях:

– 26 лютого я їх закрила, про що отримала відповідні довідки. Почався карантин, на цей час я поїхала в Краснопілля до батьків. Минуло два місяці, і раптом мені дзвонять на мобільний і повідомляють, що у мене не закриті кредити в обох компаніях і вже набігло 15 днів прострочення. Якщо я на днях їх не погашу … Далі посипалися погрози. Я взагалі нічого не зрозуміла – які ще борги, адже я повністю розрахувалася! Тому відразу ж пішла до поліції, написала заяву про шахрайські дії.

Треба віддати належне поліції, її співробітник передзвонив в обидві сумнівні контори, після чого дзвінки від однієї припинилися, а ось з іншого надзвонювали як і раніше, причому не тільки Галині, а й її мамі та сестрі! Жінка почала з’ясовувати, якого саме числа і де був узятий кредит. Їй повідомили, що вона брала кредит 23 квітня в відділенні в Сумах. Але на той момент автобуси вже не ходили, і приїхати з Краснопілля в Суми було досить проблематично. У підсумку Галина зажадала назвати номер і дату договору. Дату назвали другу- 22 квітня. Жінка пішла в краснопільську контору цієї фінансової організації, менеджер зв’язалася з відділом по обслуговуванню клієнтів, назвала номер договору, і їй відповіли, що договір вона оформила онлайн. Вислати копію договору компанія відмовилася, посилаючись на те, що вона є у клієнта на електронній пошті, а гроші були перераховані на картку клієнтки. Але такої картки у Галини ніколи не було …

Основні порушення в магазинах на Сумщині: куди звертатися зі скаргою?

Загрози тривали, «фінансисти» обіцяли зателефонувати всім родичам, причому називали дані навіть покійних дідусі та бабусі! Галина знову звернулася в поліцію, там заяву прийняли і повідомили, що відповідь дадуть через 10 днів. Але ось чи внесли заяву до Єдиного реєстру досудового розслідування (ЕРДР), як належить за законом, Галина не знає. Що, крім звернення в поліцію, можна зробити ще? Як боротися з подібними компаніями? Це питання ми поставили правозахиснику Ігорю Давидко:

І.Давидко

– Галина правильно зробила, що звернулася до фінансової установи, в якому нібито отримала кредит, і зажадала документальні докази надходження коштів і письмові докази укладення кредитного договору. Якщо, як в цьому випадку, компанія стверджує, що кредит був оформлений по телефону, потрібно вимагати від фінустанови докази обслуговуючого мобільного оператора за такою авторизації саме з телефону Галини і письмовий доказ, що її ознайомили з умовами кредитного договору. Свої вимоги потрібно було оформити як заяву, причому в двох примірниках, і зареєструвати обидва.

Якщо ви не підписували письмової угоди і не авторизувалися по телефону для отримання кредиту – пишіть заяву в поліцію. Дії фінансової компанії мають ознаки шахрайства (заволодіння чужим майном або отримання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), що переслідується ст.190 КК України.

Відповідно до ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подачі вами заяви, повідомлення про вчинений кримінальному правопорушенні зобов’язаний внести відомості в ЕРДР, почати розслідування і через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати вам виписку з ЕРДР. Якщо кримінальну виробництво не буде відкрито, то потрібно в порядку ст.303, 304 КПК України звернутися до суду зі скаргою на бездіяльність співробітників правоохоронних органів до слідчого судді, який гарантовано зобов’яже відкрити виробництво. Також, в залежності від зібраних доказів, ви можете подати в суд позовну заяву.

На Сумщині затопило райцентр (відео)

Що стосується вимог (дзвінків, листів і загроз), то, щоб у вас були докази, – зробіть телефонний запис пари-трійки дзвінків, а потім просто не відповідайте, занесіть ці номери в чорний список смартфона.

Потім, в залежності від результату поліцейського розслідування, або звертайтеся до суду, або надайте цю інформацію правоохоронним органам.

shans.com.ua

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *