Кабмін визначився, коли українці остаточно відмовляться від паспорта-книжечки

загрузка...

Кабінет міністрів підтримав остаточну відмову від українського паспорта в традиційному форматі книжки. Відповідний законопроект уряд підтримав на черговому засіданні в середу, 12 серпня.

У документі йдеться про те, що термін дії традиційного паспорта для українців у віці 16-25 років закінчиться в день досягнення особою 25 років.  Для громадян країни у віці від 25 до 45 років — відповідно при досягненні 45 років. Однак автори проекту роблять важливе уточнення: правило буде працювати, якщо українці поміняють фото в паспорті до початку дії цього закону.

Українці старше 45 років можуть користуватися паспортом-книжкою безстроково, при тому ж умови — якщо вони вже змінили фотографію. Фактично, після прийняття закону, українці більше не буде змінювати фото в паспортах, а будуть замість книжки отримувати ID-карту.

загрузка…

«Відмова від успадкованої з радянських часів системи документірвоанія фізичних осіб паспортом України в формі книжечки, роботи з паперовими документами на сьогоднішній день є першочерговим завданням для Державної міграційної служби. Це завдання здійснюється шляхом внесення змін до законодавства України та вдосконалення (з метою унеможливити використання паперових документів в злочинних цілях) процедури ідентифікації та верифікації громадян під час оформлення паспорта громадянина України у формі картки засобами Єдиного державного демографічного реєстру «, — наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, що в 2020 році на додаток до паспортів ID-картками відомства повинні перестати вимагати довідку про реєстрацію місця проживання.

Джерело  delo.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *