Кримінал: На Сумщині голова сільради здавала в оренду майно малозахищених і отримувала за них пенсії

загрузка...

Відомо, що влада нерідко псує людей, навіть якщо вона порівняно невелика. Особливо це актуально для жителів країн СНД, де в принципі не прийнята і навіть дещо шкідлива зайва законослухняність, а більшості громадян потрібні тільки умови для того, щоб тут же почати будувати якісь схеми незаконного прибутку. І наскільки їм вдасться розгорнутися – залежить у першу чергу від їхньої фантазії.

Ось здавалося б: які можливості у голови маленької сільради з 500 жителями і копійчаним бюджетом? Ні підприємств, яких можна просити про спонсорство, ні комунальних установ, на яких можна нагріти руки… Але хіба є якісь перепони для людей із фантазією?

Тому голова однієї із сільрад Тростянецького району Любов З. брала під своєрідну опіку місцевих алкоголіків, людей із психічними розладами та інвалідів, які не могли за себе постояти. Вона не була законним опікуном цих жителів – просто, отримавши на руки їхні паспорти, як представник влади оформила на себе доручення, щоб подати на сесію сільради документи про видачу земельних паїв – що і було зроблено.

Ось тільки довіреності продовжували діяти й далі, тому жінка передала паї в оренду своєму чоловікові – і отримувала на них гроші як представник власників. Після чого гроші поверталися в сімейний бюджет, пише shans.com.ua.

Читати також:  На автодорозі Н 12 “Суми — Полтава” патрульні зупинили водія з ознаками сп’яніння та без жодних документів

Але цим сільська голова не обмежилася. Вона отримувала також пенсії та зарплати своїх підопічних, яких було не так і мало – 11 чоловік. У підсумку ж, як з’ясувалося, 9 із них ще й «переписали» на добру жінку своє майно та землю.

Розкрилася афера тільки після того, як голову сільради, яка провела на своїй посаді 15 років, переобрали.

Як повідомили в поліції, по відношенню до жінки, яка багато років оббирала людей, що довірилися їй, відкрито дві кримінальні справи – за ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата чужого майна) і ч. 3 ст. 357 (заволодіння документами шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Ведеться слідство.

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *