Купуючи техніку, переконайтеся в тому, що вам видали фіскальний чек

загрузка...


Купуючи товар в магазині побутової електротехніки, чи звертали ви увагу на те, який саме чек вам видають? Фіскальний або нефіскальний? Напевно не всі розуміють в чому різниця, та й багатьом все одно який чек, але насправді це дуже важливо.

До редакції звернувся сумчанин Олександр, який минулого тижня придбав для себе та дружини фітнесбраслети. На руки йому видали нефіскальний чек на суму 1500 гривень. А купував він товар у магазині «Алло».

-Мене здивувало, що чек був не такий, як завжди отримуєш на руки, коли купуєш телефон або інший товар в подібних магазинах. Зазвичай кажуть «Зберігайте чек. Він дає вам право на гарантію ». А тут нічого не сказали. На чеку значилося ім’я ФОПа, було вказано адресу магазину і сума. У гарантійному талоні нічого не проставили. І зараз мене терзають сумніви. Згідно із законом чи нададуть мені гарантію в разі, якщо браслети вийдуть з ладу? І виходить, я так припускаю, що в магазині просто ухиляються від податку? Але це теж не вірно. Ми працюємо в цій країні і повинні платити податок.

Вже більше року активісти громадських організацій із захисту прав споживачів відкрито заявляють, що деякі великі мережі видають покупцям нефіскальний чек, що є порушенням, так як техніка, яка підлягає ремонту по гарантійному талону, повинна продаватися виключно з таким видом чека.

На Сумщині поліція з’ясовує обставини ДТП, у якій тяжко травмувалися двоє людей (ФОТО)

При цьому деякі магазини вдаються до хитрощів (в основному це інтернет магазини). Вони видають фіскальний чек не на на товар, а на послугу пересилання грошей. Пред’явити потім претензії продавцеві неможливо.  Але деякі торговельні марки, крім усього іншого, ще й надають свою торгову площу для ФОПів, які фактично проводять реалізацію товару під розкрученим брендом.

https://mind.ua/ru/publications/20176724-pochemu-rozetka-allo-citrus-okazalis-v-spiske-narushitelej-zakonodatelstva

Це ж нам підтвердили і в Управлінні по захисту прав споживачів у Сумській області. Звичайно є різні групи підприємців (1 і 2) які не зобов’язані працювати з фіскальними чеками, якщо їх дохід не перевищує 1 мільйон гривень тощо. Але:

«Операції з продажу товарів, які підлягають гарантійному ремонту, необхідно проводити через РРО всім без винятку продавцям. Згідно п. 251 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» (№1023) технічно складними побутовими товарами є непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та ін.), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк »- пояснили в управлінні.

На Сумщині стихія знищила врожай на полях (фото)

Іншими словами під час покупки браслетів сумчанину повинні були видати саме фіскальний чек.
Мало того, з цим погодилися і в «Алло». Під час бесіди з оператором на сайті магазина, той пояснив що «Магазин може видати як нефіскальний, так і фіскальний чек. Але якщо вам необхідний фіскальний чек, ви можете звернутися в магазин ».

А чому б його не видавати відразу, щоб уникнути непотрібної витрати часу для споживача?

Але ми  звернулися ще й до Державної податкової служби в Сумській області, де нам відповіли:

«На ваш запит повідомляємо, що здійснення продажу через мережу магазинів «Алло» в місті Сумах технічно складних побутових приладів (що входять до переліку №231) повинно проводитись виключно з використанням фіскальних касових чеків. Нефіскальний касовий чек, який пред’являється для підтвердження таких розрахунків, не буде вважатися розрахунковим документом в розумінні чинного законодавства … ».

Іншими словами він не має юридичної сили. Також у відповіді йшлося про те, що на сьогоднішній день діє мораторій на перевірки до кінця карантину. Тому провести перевірку фактів, викладених в нашому зверненні в даний час вони не можуть.

Але мораторій не поширюється на блогерів і журналістів, які розповідатимуть про порушення, якщо такі матимуть місце в майбутньому.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *